“Порятунок України від дефолту відбувся в останній день”


фото: прес-служба Президента

Ігор Жданов, президент аналітичного центру “Відкрита політика”:
– Радий, що помилився у першому “ні” – Рада таки проголосувала за виділення коштів на АТО. Слава Богу, здоровий глузд переміг. А ось “ні” відставці прем’єра депутати сказали майже одностайно. 
На жаль, Нацгвардія залишилися без такого підготовленого бійця. До речі, Яценюк займався стрільбою. Недарма він в останню суботу у Нових Петрівцях так завзято цілився із надсучасної снайперки, яку планують закупити для Нацгвардії.

Тарас Стецьків, екс-парламентар: 
– Добре що ВР не підтримала відставки уряду, а Яценюк припинив забавки у відставку і залишається працювати прем’єром. Добре, що обклали податком нафто- і газовидобуток. Правда не так, як пропонував уряд, а приблизно вдвічі менше, що означає “договірняк” Яценюка з Коломойським. 
Добре, що депутатам і урядовцям залишили тільки оклади в 6,5 тис.  грн. Правда, депутати ще отримуватимуть депутатські, які не скасували. Тому їм набігатиме до 20 тис. грн на місяць. Погано, що не підтримали закони по ГТС. І тут знову “Свобода” проти… 
Зараз головна мета: завершити до кінця серпня активну фазу АТО, звільнити Донецьк і Луганськ, закрити кордон. А після того провести вибори і отримати новий парламент.

Віктор Уколов, екс-парламентар: 
– Можете кинути в мене каменем, але прийняті сьогодні закони, за якими армія отримала гроші, а громадяни пенсії та соціальні виплати – Президент може записувати до своїх особистих перемог. Без жартів. Ще тиждень тому депутати відмовлялися підтримувати пакет законів від уряду. Фактично, це і стало причиною заяви про відставку прем’єра. 
Після зустрічі з Президентом вони змінили свою точку зору на протилежну. Мені здається, перша політична криза подолана за рахунок особистого авторитету Петра Порошенка. І зменшені повноваження йому не заважають. Поганому Президенту завжди повноважень бракує, а доброму – і парламент пасує.

Павло Розенко, парламентар: 
– Голосування за змінами до податкового кодексу – 306 голосів, зміни до бюджету – 305. Бюджетники, пенсіонери захищені. Армія профінансована. ГТС – мимо! 205. 

Арсеній Яценюк, прем’єр-міністр України:
– Я повністю довіряю нашим європейським партнерам. І я переконаний у єдності між країнами Євросоюзу і США щодо України. Я мав кілька розмов із канцлером Меркель, і ми розуміємо, що ЄС поділяє цінності, а не ціни. Меркель завжди права. Це пункт перший. Якщо вона неправа – дивіться пункт перший.
Чесно кажучи, я не вірю в жодні секретні домовленості. Це глобальний виклик – не лише для України, а для всієї міжнародної спільноти. Росія постійно порушує міжнародне право. Це країна з агресивним стилем, вони хочуть переділити кордони, встановлені після Другої світової війни. Вони хочуть переглянути її результати, але вони не мають права цього робити. Ми зробимо все, щоб відновити право й порядок, міжнародне право у світі. І навіть президент Путін також повинен виконувати свої зобов’язання…
А щодо бюджету, то передусім уряду вдруге вдалося підвищити податки на найбільш прибуткові бізнеси, які знаходяться в руках українських олігархів. Почну з ренти за корисні копалини. Перший раз ми підвищили ренту з 1,5 до 5%, сьогодні ми підвищили її з 5 до 8%. Переконаний, що компанії Ріната Ахметова з задоволенням будуть платити збільшений податок.
Що стосується нафти і газу. Так само вперше за історію України ми нарешті добралися до енергетичного сектору, який отримує надприбутки, якими потрібно ділитися з державою, яка знаходиться в надскладному фінансовому стані. Рента щодо природного газу збільшена в три рази. Окремо хочу зазначити, що нам також вдалося зробити те, що не вдалося попередній раз, – підвищити ренту на нафту. 
І також переконаний, що Ігор Валерійович Коломойський буде з задоволенням платити збільшену ренту на нафту з 39 до 45%. І що всі власники енергетичного бізнесу, свердловин, які видобувають газ із дешевою собівартістю видобутку і з надвисокими прибутками по реалізації, також будуть сплачувати до бюджету те, що вони зобов’язані платити.

Олександр Солонтай, політолог, експерт Інституту політичної освіти:
– Порошенко вкотре заявив про дострокові вибори, бо так хочуть 80%. Але насправді люди хочуть оновлення влади. А для створення парламенту замість діючого борделю, потрібні інші правила. Нинішня мажоритарно-списочна закрита система гарантує збереження існуючого складу депутатів. 
У результаті майбутнє скликання Верховного “цирку-шапіто” на 70% складатиметься з нині діючих клоунів та заслужених народних артистів. Причому термін їхнього використання подовжиться до 2019 р. Як наслідок – люди переконаються, що винести їх звідти виборами неможливо, а тому загроза третього Майдану та вибуху стане ще більшою. Чий це сценарій? Точно не наш. 
Нам потрібні відкриті списки та електронне голосування, щоб дати можливість проголосувати людям на війні, в Криму та Севастополі. Нам потрібен всеукраїнський парламент, а не бізнес-клуб олігархів!

Леся Оробець, парламентар: 
– Оновлення ради скасовується, або навіщо думати довше? Коли ми добились заборони реклами тютюну, наступним мав стати алкоголь. Знаєте, що по-справжньому здивувало. Затято проти були медійники – це їхній заробіток. Але не розкручені “старі” алкогольні бренди! 
Бюджет менший, і ніхто новий мимо них не проб’ється. 45 днів виборча кампанія? Не розумію, чим вона державі дешевша за 60-денну. Тут скоріше інтереси спонсорів “старих розкручених брендів”. Чи може бояться дотягнути до опалювального сезону (з 15 жовтня)? Приймаються версії.

Сергій Соболєв, парламентар:  
– Той, хто заговорить сьогодні про коаліцію, це людина, яка не розуміє ситуації, яка є в державі. Наша фракція (БЮТ) більше в ніякі нові коаліції входити не буде і навіть консультації проводити не будемо. Через відсутність коаліції Україна була на межі дефолту. 
За цей час всі зрозуміли, що країна балансувала на межі дефолту. Якби сьогодні (31 липня) рішення не були ухвалені, то 1 серпня фактично країна потрапила б в ситуацію, коли дефолт був би реальний. Давайте казати правду: порятунок України від дефолту відбувся в останній день. 

Віктор Муженко, начальник Генерального штабу Збройних сил України:
– Я не хотів би називати конкретні терміни, але активна фаза антитерористичної операції буде завершена в недалекому майбутньому. Не хочу загадувати наперед, називати кількість днів і місяців. Напевно, це станеться раніше, ніж через місяць.

Володимир Горбач, політичний аналітик Інституту Євроатлантичного співробітництва:
– Росія повертається до функціонування у режимі холодної війни. Захід також перебудовується під цей режим – поступово, але постійно. 
Не думаю, що найближчим часом відносини між ними можуть покращитися. Як мінімум до зміни найвищого політичного керівництва Росії ніякої розрядки не буде. Це буде холодна війна з коливанням температури. 

Володимир Гулима, військовий експерт:
– Компетентними органами України зафіксовано сплановану кампанію, спрямовану на дискредитацію чергового етапу часткової мобілізації. У різних регіонах фіксується хвиля дзвінків, публічних акцій, які відбуваються за єдиним шаблоном. 
Ця кампанія координується з Росії, безпосередніми виконавцями є провокатори, які вже неодноразово були помічені у різних містах України на проросійських акціях. Провокатори намагаються спекулювати на почуттях батьків та дружин військовослужбовців, що знаходяться у зоні АТО, а також тих, хто буде мобілізований.
За матеріалами: з особистих сторінок у соцмережі Facebook, ipress.ua
Фото: архів, radiosvoboda.org, ipress.ua, fraza.ua,  i.ytimg.com, 1.bp.blogspot.com, lenta-ua.net
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
7.5077 / 4.16MB / SQL:{query_count}