“Доки можновладці не мобілізують своїх власних дітей – доти хай забудуть про мобілізацію “гарматного м’яса”


фото: mil.gov.ua

Єгор Чечеринда, журналіст:
– В Україні 120 тисяч військових, ще 35 тисяч СБУшників і 350 тисяч міліціонерів. Разом – півмільйона озброєних людей, які у своєму житті нічого не роблять, окрім того, що мають захищати життя і спокій громадян. Зараз у зоні АТО воюють 40 тисяч вояків... Для чого проводити додаткову мобілізацію, якщо в АТО і сьогодні НЕ ЗАДІЯНІ 80 тисяч військовослужбовців і понад 30 тисяч СБУшників? Я вже не кажу про 350 тисяч співробітників МВС... Поясніть мені цю нелогічну арифметику!..

Олександр Данилюк, радник міністра оборони України: 
– Щодо третьої хвилі мобілізації. Чисельність Збройних cил України, відповідно до викликів, які сьогодні стоять перед Україною, має налічувати 250 тисяч у лавах і 2,5 млн активного резерву. Останні тижні лише лінивий не питав, де підкріплення 72-й, 95-й, 79-й.
Відповідаю: ми і є підкріпленям – кожен українець, який може тримати в руках зброю. Сьогодні на наших кордонах Путін продовжує нарощувати чисельність своїх військ. Лише наша готовність дати відсіч може зупинити агресію. Черги добровольців під воєнкоматами можуть зупинити вторгнення, блокування військових частин - ніколи.

Віктор Балога, політик:
– Якщо сьогодні необдумано мобілізувати керівників підприємств, менеджерів, малий і середній бізнес, тобто тих, хто формує бюджет, – то завтра у кожному регіоні будуть серйозні проблеми з фінансами. Тому держава не повинна шкодувати кошти і дати заробітну плату на рівні 10 – 12 тис. грн людям із військовим досвідом, які самі хочуть захищати державу. І саме вони, як професійні військові, мають бути направлені в зону АТО у першу чергу.
Посилити нашу армію, підняти бойовий дух та нанавести порядок із забезпеченням військових мали б і військовозобов’язані колеги – народні депутати. Я маю на увазі не фотографуванням біля блокпостів і не роздачею інтерв’ю у камуфляжах, а реальною роботою на передовій кожного по своїй спеціальності. Тому було б правильно пошвидше розпустити цей парламент, а нас, народних обранців, мобілізувати, щоб зайняти своє достойне місце в захисті країни.
Головна хвиля мобілізації має бути сформована з представників правоохоронних органів, які вміють користуватися зброєю і знають, що таке військова дисципліна. Чисельність МВС, СБУ, ГП на сьогодні у кілька разів перевищує середньоєвропейські показники і їх часткова мобілізація жодним чином не позначиться на стані громадського порядку в регіонах. Тому в зону АТО ми маємо спрямувати:
– пенсіонерів силових структур віком від 40 до 55 років;
– 10 відсотків від особового складу МВС (30 – 35 тис.);
– 20 відсотків від особового складу СБУ (8 – 10 тис.);
– 30 відсотків від особового складу ГП (1-1,5 тис.).
Вважаю, що мобілізація, яку визначив сьогоднішній непродуманий закон – має бути останнім етапом після того, як держава мобілізує професійних військових і правоохоронців. І можливості виправити помилки у влади ще є. Головне – виправляти їх максимально швидко, бо йдеться не лише про економіку держави, а, насамперед, про людські життя.

Остап Дроздов, журналіст: 
– Прошу зголоситися тих, хто, як і я, вважає мобілізацію неприпустимою. З багатьох причин. Одна з них така: доки можновладці не мобілізують своїх власних дітей – доти хай забудуть про мобілізацію “гарматного м’яса”. Потрібні однодумці. 

Володимир Парасюк, сотник Майдану:
– Наші хлопці гинуть. І гине не аби-хто, а найкращі сини України, еліта нації, патріоти своєї Батьківщини. Доки це буде продовжуватись? Чому досі не введений військовий стан? На чиїй совісті будуть усі ці втрачені життя? Хто буде відповідати за сльози матерів? Досить вже віддавати накази і дбати про армію для галочки.
Поки ви у владних кабінетах і штабах чекаєте невідомо чого і боїтесь брати на себе відповідальність, хлопці сидять в окопах і не знають, чи доживуть до завтра. Ви або нарешті усвідомте, що Україна – це наша єдина держава, іншої в нас не буде і потрібно кинути всі сили і ресурси на її захист, або написи на путінських танках “На Киев” можуть стати реальністю.

Богдан Яременко, колишній генконсул України в Стамбулі, голова правління благодійного фонду “Майдан закордонних справ”:
– З усіх причин і пояснень, наданих Порошенком про недоцільність введення воєнного стану, важливим є одне і до того ж ним не сказане – під час воєнного стану не можна проводити вибори до Верховної Ради. Усе інше викликає великі запитання, оскільки ускладнення з кредитами, поставками зброї і т.д. – це те, що може статися. Але зовсім не обов’язково станеться. А якщо зовсім добре подумати, а ще й попрацювати, то все може бути дуже навіть навпаки.

Ігор Луценко, громадський діяч: 
– Для чого треба воєнний стан? 
1. Будь-яке застосування армії у мирний час є нелегальним. Військові зараз мають право стріляти лише у відповідь на напад на них, згідно Cтатуту гарнізонної та вартової служб Збройних сил. Тому, приміром, така річ, як атака авіацією, є поза законом. Так, саме так, більшість того, що роблять військові у зоні АТО – не відповідає букві закону. Зараз часи такі. 
Тим не менш, це не значить, що усі і завжди будуть прощати військовим порушення закону. Зараз льотчицю Надію Савченко будуть судити у Росії. Спеціально, щоб залякати наших військових – і, можливо, матимуть формально рацію.
Багато хто нині готовий махнути рукою на умовності. Але є й такі, котрі остерігаються наслідків. І їх можна зрозуміти. Секрет тихого, але дикого спротиву середньої ланки військових – саме у правовій площині. Тут же і причина нездатності вже третій місяць потратити мільярди на забезпечення армії. Ніхто не хоче воювати, тим більше, воювати поза законом. 
2. Воєнний стан – правовий режим, котрий передбачає негайне повернення Міноборони та МВС орендованої у них техніки. Красномовний приклад – мають повернутися в Україну вертольоти, котрі заробляють гроші для комерційних структур десь у Африці. Поки ми формально не воюєм, фірми-прилипали мають повне право продовжувати наживатися на майні, котре зараз мало б працювати на оборону країни. 
3. Воєнний стан дозволяє використовувати ресурси олігархів для забезпечення оборонних та наступальних операцій. Можна брати техніку, запаси. Можна, використовувати приватну територію для військових потреб. 
P.S. Воєнний стан – це не оголошення війни, не треба плутати

Тарас Стецьків, екс-парламентар: 
– Європа не поспішає вводити реальні секторальні санкції проти Росії. І всі знають чому. Деякі (Франція, Британія) продовжують торгувати зброєю з Росією. Порошенко проти введення військового стану на Донбасі. Що ж, це його рішення і його відповідальність. Хоча аргументи, м’яко кажучи, несерйозні (потрібна боєздатна армія, не можна буде отримувати зброю і кредити).  Тоді він має довести, що АТО вистачить для звільнення від терористів Донбасу до річниці Незалежності. 
Депутати “Батьківщини”, “Свободи” і УДАРу на словах за дострокові вибори, а на ділі ведуть подвійну гру. Для того, щоб відбулися дострокові вибори до ВР, треба зробити дуже простий крок. Фракції “Батьківщини”, “Свободи” і УДАРу одночасно виходять з коаліції і зобов’язуються не входити до жодної іншої. 
І через місяць у Президента з’являється право розпустити парламент. Чому три партії цього не роблять? Значить, не хочуть виборів. Тоді своє вагоме слово має сказати Майдан.
З особистих сторінок у соцмережі Facebook
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
6.2897 / 4.14MB / SQL:{query_count}