17.07.2014. Ми співчуваємоВолодимир В’ятрович, історик: 
– Діти під прицілом. Їх убивають не лише терористи, які вчора поповнили свій рахунок ще 80 дітлахами з літака, але й російська пропаганда, жертвами якої стали ще принаймні двоє хлопчаків, що з неприхованою радістю коментують падіння “хунтовского самольота”.

Віталій Кличко, мер Києва: 
– Біля посольства Нідерландів у Києві багато людей... Несуть квіти, запалюють свічки... Загибель 300 мирних людей у збитому терористами малайзійському літаку стала болем і трагедією українського народу. Світ повинен нарешті зрозуміти, що в Україні, у центрі Європи, триває війна. І це велика небезпека не тільки для українців, які борються і гинуть за незалежність і цілісність своєї країни. Це небезпека і виклик для всієї Європи і для світу. І просто жалкуванням та засудженням тут не відбудешся. Бо жертви цієї війни – вже не тільки українці. Ця трагедія свідчить про те, що терористи та ті, хто їх фінансує і озброює, не зупиняться тільки на Донбасі і на агресії тільки проти України.

Анатолій Гриценко, парламентар: 
–  Ця трагедія має стати переломним моментом у протидії фашизму Путіна! Жахлива трагедія в небі над Україною. Одномоментна загибель 298 мирних іноземних громадян, в тому числі 80 дітей. Телефонні звіти терористів про збитий літак їхнім начальникам в ГРУ ГШ Збройних сил Росії. 
До того сотні загиблих і тисячі поранених українців не змусили світову спільноту усвідомити небезпеку Путіна-фашиста для світу. Небезпеку для всіх і кожного! Дуже хотілося б, аби хоч тепер усвідомили і почали діяти більш рішуче. Бо якщо Путіна спільними зусиллями зараз не зупинити, то ракова пухлина російського фашизму може досить швидко перерости у метастази і спричинити набагато більші втрати для України, Європи та всього світу. Ця трагедія має стати переломним моментом на шляху до миру і спокою. Бо якщо не стане, то миру і спокою ще довго не буде, і не лише в Україні...
Де межа цинізму? Навіть після того, як РОСІЙСЬКОЮ ракетою із РОСІЙСЬКОГО зенітно-ракетного комплексу “Бук” РОСІЙСЬКИЙ екіпаж збив цивільний авіалайнер і загинуло 298 мирних людей, в тому числі 80 дітей, Ангела Меркель і сьогодні повторює свою прокремлівську мантру: переговорам із Путіним немає альтернативи. При тому, що цей кривавий терористичний акт росіяни приурочили до Дня народження пані Меркель, її 60-річчя...

Володимир Горбач, політичний аналітик:
– Третя світова… вже йде… Давно… На нашій території й серед нас. Нікому у це не хотілося вірити. А тепер на черзі стадія “інтернаціоналізації конфлікту”. Розплата за малодушність сильних світу цього...

Володимир Парасюк, сотник Майдану: 
– Висловлюю співчуття рідним та близьким загиблих у збитому “Боїнгу 777”.  Сподіваюсь, що Європа після “крайньої стурбованості” нарешті усвідомить, що Путін – це загроза не лише для України, це загроза для всієї Європи! Він не зупиниться, доки ми його самі не зупинимо, і це повинні усвідомити всі, інакше кількість жертв маніакальних амбіцій кремлівського карлика тільки зростатиме. Адже в нього є ціль – побудувати імперію, і заради цього він не перебирає ні способами, ні методами. 
Європа повинна зрозуміти, що лише разом, єдиним фронтом ми зможемо раз і назавжди вказати Путіну разом із його кремлівською шайкою їхнє місце. Ми повинні діяти рішуче та жорстко, а не вести безрезультатні консультації та переговори. З терористами не домовляються! А Росія – це найбільша терористична організація світу, і вчорашня трагедія черговий доказ цього.

Єгор Чечеринда, журналіст: 
– Напевно, такого не можна писати сьогодні, але напишу... Якби, не дай Боже, ці виродки сьогодні збили літак з українськими вояками, на це б узагалі ніхто не звернув уваги – ні Фрау Ріббентроп, ні Жозеф-Мануель Баррозу, ні Франсуа Олланд... Життями наших співгромадян вони вже не надто переймаються... Але українські військові від російської ракети сьогодні, на щастя, не загинули...
Загинули європейці, американці, азійці... То невже і після цього ви, шановні наші іноземні друзі, будете шмарклі жувати з цим кремлівським лайном?! Невже пробачите йому життя своїх співгромадян?! Невже не бачите його підлість, підступність та його хижу морду?! Невже й далі купуватимете у нього газ, нафту та інші свої “блага”?! Царство Боже душам усіх загиблих сьогодні... І щоб ця кремлівська нечисть була максимально швидко покарана!!! Невже ніхто не зупинить цього упиря?!

Зорян Шкіряк, радник міністра МВС України: 
–  Передача бортових самописців зі збитого бойовиками літака в Москву – це відкрита спроба нахабно сховати докази своєї причетності до цього кривавого теракту. Наразі терористи максимально перешкоджають пошуково-рятувальним роботам на місці трагедії малайзійського “Боїнга”. Активно шукають “чорні скриньки”... Міжнародні злочинці вже заявили, що передадуть бортові самописці тільки Кремлю. Власне це ще одне яскраве свідчення того, хто стоїть за цим страшним злочином. Але є ще один варіант їхніх дій, щоби приховати свою участь в цій трагедії. Знайшовши скриньки, бойовики можуть їх просто знищити (або ж передати в ГРУ-ФСБ і не повідомляти про це міжнародну спільноту), щоб остаточно замести сліди... При цьому вони будуть усім розповідати, що не знайшли...
Втім, як би не намагалися російські спецслужби приховати істину, для всього світу вона очевидна. За жахливий теракт на території України з масовим убивством іноземних громадян, серед яких 80 дітей, особисту відповідальність несе Путін і створені ним міжнародні терористичні організації. “ДНР” - “ЛНР” = європейська “Аль-Каєда”... Маю надію, що цивілізований світ це усвідомлює…
Введення потужного наземного військового контингенту НАТО в Україну і надання нам США надсучасної високоточної зброї – це гостра необхідність для захисту всього цивілізованого світу від масштабної терористичної загрози з боку РФ. Створені Путіним міжнародні терористичні організації “ДНР” та “ЛНР” – це “Аль-Каєда” на теренах Європи. Отже, Україна повинна негайно ввійти до європейської (північноатлантичної) системи колективної безпеки, принаймні на правах асоційованого члена (враховуючи форс-мажор, якесь правове формулювання придумати неважко). Наразі глобальні геополітичні розклади кардинально змінюються. Світ остаточно став чорно-білим. Добро і зло… Середини немає… Вибір за кожним… Це стосується всіх без винятку держав світу незалежно від континенту. Сьогодні саме в Україні вирішується майбутня доля планети Земля. 
Сучасний путінський рашизм – це новітня форма неонацизму і фашизму, але ще більш агресивна, кривава і збочена. Він – загроза усій цивілізації. Втім особисто у мене жодних сумнівів не виникає – ми переможемо. Зазомбоване рашистською пропагандою російське суспільство раніше-пізніше обов’язково прозріє і повстане. А психічно хворий маніяк і сатаніст-параноїк, закомплексований кремлівський тиран відповідатиме за свої злодіяння і перед Богом, і в Гаазі. Тримаймося разом! Слава Україні!

Левко Стек, журналіст: 
– Зараз, коли йдеться про вчорашній теракт на Донеччині, часто за аналогією наводять приклад вибуху “Боїнга” над Локербі. Так, справді, спільного тут багато. Навіть кількість жертв – у Шотландії загинуло 270 чоловік. Але для мене найпоказовішим у цій історії є покарання для терористів. Так от, обвинувачення в теракті було оголошене двом людям. На суді одного з них виправдали, а інший відсидів у в’язниці 10 років. Усі санкції проти Лівії, як організатора теракту, були скасовані після того, як офіційний Тріполі виплатив сім’ї кожного убитого по 10 мільйонів доларів. От і все, малята. Це якщо хтось мріє і вірить, що учорашня катастрофа завдасть Путіну відчутної шкоди. Кремль відкупиться, я навіть не сумніваюся. Попередні місяці конфлікту в Україні вже багато разів підтверджували цю істину. Звісно, США будуть протестувати, але врешті-решт сита і спокійна Європа обере ганьбу, оскільки “європейські цінності” – це тоді, коли не страждають твої власні інтереси. Все інше – предмет торгу.

Олег Ляшко, парламентар:
– Путін вважає винною Україну в катастрофі малазійського авіалайнера. “Этой трагедии не произошло бы, если бы на этой земле был мир, не были бы возобновлены боевые действия на юго-востоке Украины”, – сказав він. 
Цинізму російського диктатора немає меж. Російські війська і найманці розв’язали війну в Україні, щоночі росіяни через наш кордон завозять в Україну різноманітну зброю, у тому числі й ракетні комплекси, якими вони збили пасажирський літак, а винна в цьому Україна?! Ми також дуже винні перед Путіним у тому, що захищаємося від його агресії, а не здалися одразу і не стали перед ним на коліна. 
Відповідальність за криваве протистояння в Україні несе персонально Путін. Поки на Донбас не прийшли його “миротворці” зі зброєю – тут не було війни і смертей. Тому місце Путіна – на лаві підсудних Міжнародного кримінального суду за злочини проти українців. 
Знищений авіалайнер із 300 людьми – безумовно, справа рук російських спецслужб з метою дискредитувати Україну. Про це свідчать усі докази. І цинічний виступ кремлівського диктатора – теж доказ цього.

Олександр Солонтай, політолог: 
– Збитий літак – це початок розплати світової спільноти за невизнання факту російсько-української війни та недотримання гарантій безпеки, які були надані Україні за ядерне роззброєння! Світ має перестати торгувати Україною, цінностями та принципами, інакше Путін і далі збиратиме свою криваву плату!

Ольга Айвазовська, голова правління Громадської мережі ОПОРА:
– “Спасибо, что война у вас” більше не працює. 300 невинно убієнних за боягузтво, економічні інтереси та вмотивовані російським лобі політичні групи. Коли мова про життя, мир та старі і добрі права людини, то весь світ – в одному човні. 
Сьогодні плакатимуть вбиті горем на різних континентах, а Путін телефонуватиме політичним лідерам та нашіптуватиме про звірства “хунти”. Глобалізований світ несе колективну відповідальність за свої помилки. Необхідно тверезіти негайно, адже все це про “ефект метелика”. Царство небесне жертвам Путіна та системи замирювання диктатора…

Олександр Положинський, співак:
– От скажіть мені, друзі, невже ви дійсно думаєте, що збитий літак може стати причиною початку справжньої великої війни?! Війни в кінцевому результаті ведуться за гроші і за владу, якими б іншими, навіть шляхетними цілями вони не прикривалися. 
Я не можу згадати жодної війни, яка б велася виключно через загибель невинних людей. Так, це могло б стати приводом, якби всі дійсно хотіли воювати. Але хочуть далеко не всі. І хто готовий буде ризикнути життям мільйонів, щоб відплатити за життя кількох сотень?..

Степан Сус, настоятель Гарнізонного храму святих апостолів Петра і Павла УГКЦ:
–  Вічная пам’ять усім, хто загинув у рейсі MH17 над територією України. Господь як справедливий Суддя нехай простить тих, хто розкрадає ще свіжі уламки літака, щоб напевно здати на металобрухт!
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
10.7000 / 4.23MB / SQL:{query_count}