Тортури, які вони пережили

Amnesty International оприлюднила відомості про звірства над українцями

Amnesty Inter­national зібрала наочні й переконливі факти, що свідчать про жорстокі побиття й інші види тортур, які за останні три місяці застосовувалися щодо активістів, учасників протестів і журналістів у Східній Україні. Про це повідомили в прес-службі всесвітнього руху.
За словами директора українського представництва Amnesty International Тетяни Мазур, “за останні три місяці викрали сотні людей. Прийшов час зробити серйозні висновки й покінчити з цієї безперервною огидною практикою. Більшість викрадень чинять збройні сепаратисти, при цьому жертви найчастіше піддаються жахливим побиттям і тортурам. Крім цього, є факти, що свідчать про порушення з боку прокиївських сил, проте таких менше”.
Викрадення відбувалися на всій території Східної України, зокрема в Донецькій і Луганській областях. Серед тих, хто став об’єктом викрадень, виявилися не тільки співробітники міліції, військові та місцеві посадовці, а й журналісти, політики, активісти, члени виборчих комісій і підприємці.
Тоді, коли українські війська повертають контроль над Слов’янськом, Краматорськом й іншими районами Східної України, майже щодня звільняють нових полонених і, відповідно, з’являються ще тривожніші справи.

Переслідування проукраїнських активістів

Ганна, проукраїнська активістка, повідомила Amnesty International, що 27 травня її викрали в Донецьку озброєні люди. Жінку утримували 6 днів, а потім звільнили в обмін на інших полонених. Їй розбили обличчя кулаком, намагалися вдарити де могли. Коли полонена забилась у куток та обхопила руками коліна, чоловік, який її катував, розсердився, вийшов із приміщення та повернувся з ножем.
Після звільнення жінки у неї зафіксували численні шрами від порізів на шиї, руках і ногах, ножову рану на коліні, а на вказівний палець наклали товсту пов’язку і шину. Ганна також розповіла, що чоловік, який її допитував і катував, змусив її написати на стіні сепаратистське гасло власною кров’ю.

Викрадення заради викупу

Хоча більшість викрадень має політичне підґрунтя, є явні свідчення того, що збройні угруповання вдаються до викрадень і тортур для того, щоби залякати й узяти під контроль місцеве населення. Крім того, людей викрадають заради викупу.
Олександр, 19-річний проукраїнський активіст, утік до Києва після того, як у Луганську його під дулом пістолета викрали сепаратисти. За його словами, впродовж доби його багаторазово били.
“Мене били кулаками, стільцем, усім, що було під рукою. Вони тушили сигарети у мою ногу та били струмом. Це тривало так довго, що я вже нічого не відчував і просто втратив свідомість”, – розповів юнак. Хлопця звільнили після того, як батько заплатив за нього викуп у розмірі 60 000 доларів.
Amnesty International закликає уряд України створити єдиний реєстр, який би регулярно оновлювався і в якому фіксувалися б випадки викрадень, а також провести ретельне й неупереджене розслідування кожного твердження про довільне застосування сили, жорстоке поводження й тортури.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
12.7806 / 4.07MB / SQL:{query_count}