Нова система відбору підручників

До друку обиратимуть лише рейтингові книжки

Книговидавці разом із Міносвіти підтримали ідею створення електронного порталу для відбору нових підручників, повідомляє прес-служба Міносвіти. У МОН під головуванням заступника міністра освіти і науки Павла Полянського відбулася чергова зустріч із експертами та книговидавцями щодо шкільних підручників для четвертих і сьомих класів.
Попри гострі дискусії, учасники дійшли згоди, що традиційний конкурс із відбору рукописів потрібно скасувати, адже він не забезпечує трьох ключових принципів: прозорості відбору підручників, якості підручників та участі педагогів у процесі відбору.
Натомість одноголосно була підтримана ідея створити електронний портал, який уможливить реалізацію цих фундаментальних критеріїв: на порталі планують розміщувати електронні зразки всіх рукописів, що були подані авторами на конкурс та отримали гриф МОН. Педагоги матимуть доступ до електронних рукописів, з яких і обиратимуть кращий підручник для навчання. Найрейтинговіший рукопис буде передано до друку.
За словами Павла Полянського, така схема дозволяє відмовитися від “лінійки”, а це сприятиме викладачам у навчальному процесі. “Тепер споживач сам формуватиме собі “лінійку” і ключовим буде не прізвище автора, а якість підручника; відтак і якість знань дитини”, – зазначив заступник міністра.
Для того, щоби нова система відбору підручників функціонувала ефективно з урахуванням побажань і зауважень громадськості та експертів, учасники засідання подали пропозицію запровадити дворічний апробаційний період, упродовж якого у четвертих і сьомих класах нові підручники протестують у ході навчального процесу.
Під час наступної зустрічі у міністерстві планують обговорити вже деталізований проект щодо відбору, друку та впровадження нових підручників у школах, а також пропозиції щодо структури “Незалежної агенції”, яка проводитиме експертизу підручників.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6529 / 4.07MB / SQL:{query_count}