Витіснення Меджлісу

Лідерам кримських татар на п’ять років заборонили в’їзд до Криму

фото: radioazadlyg.org
Голові Меджлісу на п’ять років заборонили в’їзд на Кримський півострів. Про це Рефат Чубаров дізнався в суботу, повертаючись із виїзного засідання Меджлісу, що відбулося в Херсонській області.
“На кордоні прокурор Криму (Наталя Поклонська – “Пошта”) зачитала мені попередження про недопущення екстремістської діяльності. Я сказав, що не розумію російської, і попросив зачитати українською або кримськотатарською мовою. Цього не зробили. Далі вони пішли з моїм паспортом, а згодом вручили постанову про заборону на в’їзд. Зараз мене не пускають”, – розповів голова Меджлісу українській редакції Бі-Бі-Сі. В подібній ситуації у квітні опинився інший лідер кримських татар: Мустафі Джемілєву також заборонили в’їзд на територію Росії до 2019  року. А людей, які публічно виступали проти заборони на в’їзд Джемілєва до Криму, за рішенням суду оштрафували на 10 тисяч рублів (близько трьох тисяч гривень)…
Під час суботнього засідання Меджлісу в Генічеську прийняли одне важливе рішення – в кримському уряді не буде представників кримських татар. “Враховуючи те, що спроби налагодити робочу співпрацю з владою не вдалися, Меджліс вирішив скасувати квітневе рішення про делегування своїх представників у владу і рекомендувати цим людям (один з яких вже звільнений) залишити займану посаду. Рішення, звичайно ж, залишається за самою особою”, – розповів заступник голови Меджлісу Наріман Джелял.
У новому уряді Криму зараз є лише один представник кримських татар – Заур Смирнов, який очолює комітет у справах національностей та депортованих громадян. Власне він і мав би покинути свою посаду, хоч і не зобов’язаний цього робити. Цікаво ще й те, що Меджлісу не вистачило голосів для ухвалення рішення про невизнання легітимності кримського парламенту і відкликання своїх депутатів, що доволі показово…
Зазначимо, що до кінця цього року має відбутися другий з’їзд Всесвітнього конгресу кримських татар, який повинен багато чого прояснити щодо позиції кримських татар.

 До теми                             
Екс-президент Польщі Лех Валенса вважає, що Володимир Путін “не має жодного шансу втримати Крим. Він його поверне швидше, ніж ще щось станеться”. Про це Валенса розповів у інтерв’ю чеському громадському каналу СT24, повідомляє Радіо Свобода. 
Путін і далі може діяти згідно зі своєю уявою – зводити кордони чи посилати танки, але сьогодні світ інший, вважає Валенса. На його думку, “ми живемо в світі розуму та переговорів, а не танків”. “Ми приречені на мир, компроміс і розвиток. А той, хто посилає танки, хто вдається до таких методів, мусить програти”, – додав Лех Валенса.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6578 / 4.08MB / SQL:{query_count}