Кримнаш

Україна ще судитиметься з Росією через кримські активи “Нафтогазу”

фото: media.baotintuc.vn
Проблема активів НАК “Нафтогаз України” ввійде до загального позову України до Росії щодо анексії Криму. Про це сказав голова правління “Нафтогазу” Андрій Коболєв. 
“Це питання не зняте, позов готується. “Нафтогаз” є частиною цього процесу, і його зараз запустять. Є деякі перешкоди і певні дії, які ще слід зробити, аби ці позови і претензії були обґрунтованими і вагомими”, –  заявив він.
Зі слів керівника “Наф­тогазу”, пов’язати активи компанії із загальним позовом поки що перешкоджає позиція російської компанії – “Газпром” переконує, що не причетний до ситуації з анексією Криму. “Переговори відбувалися не між Україною та Росією, а між “Нафтогазом” та “Газпромом”. Офіційна позиція “Газпрому” така: вони не причетні до ситуації в Криму. Необхідно мати факти, що “Газпром” де-факто контролює хоча б деякі активи в Криму. Таких фактів на сьогодні ми не маємо”, – підсумував Андрій Коболєв.
Нагадаємо, що на початку червня український уряд оцінював збитки, завдані Україні анексією Криму, в один трильйон 80 мільярдів гривень. Однак, як зауважив міністр юстиції Павло Петренко, через обмеження можливості користування об’єктами, майном і корисними копалинами ця сума збільшуватиметься.
Цікаво, що “Нафтогаз” не раз звертався до “Газпрому” з пропозиціями компенсації відібраних активів. У квітні як плату за газ, що перебуває на балансі “Чорноморнафтогазу”, до підземних газосховищ пропонували закачати два мільярди кубометрів палива. Однак у “Газпромі” такі пропозиції не коментують.
Необхідно мати факти, що “Газпром” де-факто контролює хоча б деякі активи в Криму
На український уряд, як відомо, чекає тривалий судовий процес і у стокгольмському арбітражі, підсумком якого може стати новий контракт із російським монополістом. Однак така суперечка затягується на кілька років, а проблеми із “Газпромом” слід вирішити вже до зими.
Аби перестрахуватися на період опалювального сезону, “Нафтогаз” закликає приватні компанії, що займаються видобутком газу, закачувати паливо на збереження в підземні сховища. “На наш погляд, це розумний компроміс. Це 50 відсот­ків видобутку закачувати у “підземку”. При цьому вони залишаться у власності цих компаній. А інші 50 відсотків вони продають, кому хочуть. Закачування відбувається до кінця цього року, а з початку наступного всі закачані об’єми мають право продати. Таким чином компанії беруть участь у створенні страхового запасу газу”, – розповів голова НАК “Нафтогаз України”.
Минулого тижня Кабмін визначив вісім варіантів заміни російського газу, кожен з яких за умови рентабельності може розвиватися в певному регіоні. Це переведення опалювальних котлів на біопаливо (там, де живе не більш ніж 20 тисяч осіб). Другий варіант – використання синтез-газу (отримується внаслідок газифікації вугілля). Третій – збільшення власного видобуту палива завдяки розвитку технології глибинного буріння. 
За останні роки в цент­ральній частині Дніп­ров­сько-Донецької впадини відкрили більш ніж 40 наф­тогазових родовищ на глибині понад п’ять кілометрів, втім видобуток такого газу має високу собівартість.
Крім того, серед варіантів є створення вугільних сумішей, використання електроенергії в нічний час для акумуляції тепла, різні варіанти газифікації вугілля, а також побудова LNG-термінала (хоча й досі не вирішили, хто б міг постачати скраплений газ, і куди саме – кримський варіант відпав).
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8656 / 4.1MB / SQL:{query_count}