ЄС перевірятиме готовність України до безвізового режиму

Євросоюз переходить до другої фази лібералізації візового режиму із Україною

Водночас Рада міністрів ЄС хоче оцінити міграційні та безпекові загрози у випадку скасування віз для українців. Рада міністрів Європейського Союзу погодила перехід до другої фази лібералізації візового режиму із Україною. Про це йдеться у висновках Ради ЄС за результатами засідання у Люксембурзі 23 червня.
“Рада ЄС поділяє аналіз, згідно якого Україна виконала усі критерії в рамках першої фази Плану дій щодо лібералізації візового режиму й приймає рішення почати оцінку виконання критеріїв у рамках другого етапу”, – йдеться у висновках.
На цьому етапі експерти ЄС перевірятимуть, як на практиці діють закони, прийняті Україною під час першої фази лібералізації. У разі успішного виконання другого етапу громадяни України мали б отримати можливість подорожувати до країн-учасниць Шенгенської угоди без віз.
“ЄС залишається прибічником розширення міжлюдських контактів між громадянами України та ЄС. Україна виконала всі без винятку індикатори першого етапу ПДВЛ. Рада ЄС вирішила розпочати оцінку виконання індикаторів, що стосуються другої фази плану”, – йдеться у висновках Ради ЄС, поширених у понеділок по завершенню засідання, повідомляє “Українська правда”.
Однак рішення Ради міністрів закордонних справ вказує, що й навіть після успішного виконання другого етапу, автоматичного переходу до безвізового режиму може не бути – Рада ЄС окремо доручила Єврокомісії якомога швидше надати “оцінку можливого міграційного впливу та впливу у сфері безпеки”скасування віз для українців.
Нагадаємо, раніше голова представництва Європейської комісії в Україні Ян Томбінський прогнозував, що Україна зможе перейти на безвізовий режим із ЄС вже до кінця цього року. Втім, лише із січня 2015-го уряд розпочне видачу біометричних паспортів, а без них скористатися безвізовим режимом із ЄС буде неможливо.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6641 / 4.08MB / SQL:{query_count}