Для отримання візи знадобляться відбитки пальців

Європейська комісія та країни-члени ЄС готуються поширити на території України дію нової візової бази даних

Її запровадження вимагатиме від українців здавати відбитки пальців при поданні документів для оформлення шенгенської візи, повідомляє „Українська правда”. Нові правила повинні набути чинності 29 січня, повідомили в офісі комісара ЄС Сильвії Мальмстрьом, до сфери відповідальності якої входить візова політика. 
«Впровадження «Візової інформаційної системи» (VIS) в країнах Східного партнерства, у тому числі й в Україні, заплановане на 29 січня 2015 року, однак ця дата ще потребує офіційного підтвердження Єврокомісії», – заявив у коментарі представник прес-служби комісара Мальмстрьом Тоув Ернст. 
Впровадження VIS не означає одночасної зміни візової політики. Ця база даних не модифікує критерії, що їх використовують консули, ухвалюючи рішення про видачу візи або про відмову у видачі. Однак з початком її роботи всі ті, що звертаються по візу в Україні незалежно від того, мають вони український паспорт чи ні, повинні будуть здавати відбитки пальців, і ці біометричні дані заноситимуть до VIS», – зазначив він. 
Правила ЄС щодо здачі відбитків пальців передбачають кілька винятків, зокрема для дітей віком до 12 років, додав представник ЄК. За правилами ЄС, відбитки пальців у візовій системі дійсні протягом 5 років – у цей період громадяни, які повторно звертатимуться по візу, не повинні будуть знову здавати відбитки. Інший представник ЄК, що не захотів представитися, заявив, що наразі ЄС не ухвалив рішення про те, як будуть закуповуватися комплекси зі зняття відбитків для центрів-посередників, які обробляють більшість візових аплікацій в Україні. «Той посередник, який хоче лишитися в бізнесі, повинен знайти можливість отримати апарат для зняття відбитків. Але, можливо, для деяких візових центрів його закуплять країни-члени», – пояснив він.
Нагадаємо, що з 1 січня 2015 року Україна планує почати видачу біометричних паспортів, де також міститимуться скановані відбитки пальців. Однак обмін цими даними не передбачений – для європейської бази даних відбитки доведеться здавати окремо.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
6.9005 / 4.07MB / SQL:{query_count}