Скільки насправді загинуло майданівців?

Волонтери-медики озвучили свою оцінку жертв під час силових дій у Києві

фото: unian.ua
За підрахунками волонтерів, у ході протистояння на Майдані Незалежності, а також у пов’язаних із ним подіях, загинуло 780 людей. “Наскільки нам відомо, 780 людей загинули. У це число входить близько 300 людей, які зникли з лікарень, їх вивезли й далі спалили в крематоріях. По цих людях звертаються, шукають, але не можуть знайти”, – заявила під час брифінгу у Києві волонтер-медик Анастасія Поліщук.
Вона також уточнила, що у Будинку профспілок (на 4-8 поверхах) було близько 200 поранених, які не могли самостійно пересуватися. “Вони заживо згоріли. Звідти трупи вивозили в невідомому напрямку мікроавтобуси VW чорного кольору без номерів”, – додала Поліщук. “Інші люди – це Небесна сотня, яку всі знають, і люди, яких знаходили за територією Майдану – у лісах, за містом – багато з них ідентифіковані міліцією не як майданівці, – зазначила вона.
Поліщук запевнює, що більше половини загиб­лих пройшли через руки волонтерів-медиків, тому вони не сумніваються в озвучених цифрах. Волонтери Майдану вважають, що влада навмисно приховує справжню кількість загиблих.
Згодом міністр охорони здоров’я Олег Мусій спростував цю інформацію, назвавши брифінг провока­цією. “Міністерство охорони здоров’я – в особі міністра Олега Мусія, в минулому керівника медичної служби Майдану, через руки якого фактично пройшли майже всі загиблі під час сутичок у центрі Києва – підтверджує офіційну статистику та заявляє, що подібні повідомлення в ЗМІ не відповідають дійсності та мають відверто провокаційний характер”, – йдеться у повідомленні Міністерства охорони здоров’я.
За даними МОЗ, станом на 6 ранку 11 квітня з ранку 18 лютого з місця протистоянь у центрі Києва до бригад екстреної медичної допомоги та закладів охорони здоров’я міста Києва по меддопомогу звернулось 1 771 постраждалий, 1 183 з них було госпіталізовано. Усього від 30 листопада, переконують у міністерстві, загинуло 105 осіб.
Зазначимо, що волонтери Майдану продовжують шукати активістів, про місцеперебування яких нічого не відомо, однак точна кількість зниклих невідома.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.9710 / 4.08MB / SQL:{query_count}