Зарплату – двічі на місяць

В Україні ввели нові вимоги щодо термінів і розмірів заробітної плати

Згідно з новою редакцією ст. 115 КЗпП України та  ст. 24 Закону України №108 “Про оплату праці”, терміни виплати зарплати можуть встановлюватися не лише колективним договором, а й нормативним актом роботодавця, погодженим із виборним органом первинної профспілкової організації або іншим уповноваженим на представництво трудовим колективним органом. Про це інформує Територіальна державна інспекція з питань праці у Львівській області.
Зі слів головного державного інспектора праці Галини Коцаби, без змін залишилася норма щодо періодичності виплати зарплати – не рідше двох разів на місяць через проміжок часу, що не перевищує 16 календарних днів. Однак було внесено й низку нових вимог до термінів виплати й розмірів зарплати. По-перше, термін виплати зарплати має бути не пізніше 7 днів після закінчення періоду, за який здійснюється виплата. Скажімо, за новими правилами, зарплату виплачують двічі на місяць – не пізніше 7 і 22 числа. 
По-друге, розмір зарплати за першу половину місяця визначається колективним договором або нормативним актом роботодавця, погодженим з профспілкою, і не може бути меншим за оплату за фактично відпрацьований час з розрахунку тарифної ставки (посадового окладу працівника). Тобто розмір авансу повинен становити не менше 50% тарифної ставки (посадового окладу) працівника за цей місяць. При визначенні авансу не враховуються надбавки, премії та інші доплати, передбачені законодавством, виплата яких має здійснюватись у строки, встановленні для виплати заробітної плати за підсумками місяця. 
Відповідно до ст. 41 Кодексу України про адміністративні порушення, порушення термінів виплати зарплати, встановлених законодавством, тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності і громадян-суб’єктів підприємницької діяльності від 30 до 100 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (від 510 до 1 700 гривень).
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
12.6522 / 4.06MB / SQL:{query_count}