У 2014 році – чергове підвищення зарплат і пенсій

Початок нового року – це завжди час підбиття підсумків року попереднього і старт нових звершень

Минулий рік був непростий для України. Тут можна згадати тягар непомірно високих цін на енергоносії та випробування, які випали на долю нашої країни з причини політичного протистояння. Щоправда, завдяки активній політиці уряду ситуацію вдалося стабілізувати, і це дає підстави сподіватися, що 2014 рік буде сповнений нових досягнень і перемог.
Незважаючи на всі економічні труднощі, уряд зумів зупинити збільшення зарплатних боргів і попередити невиплату пенсій, стипендій та соціальних виплат малозабезпеченим. Сьогодні в Україні фактично немає заборгованості щодо зарплат і пенсій. До того ж Мінсоцполітики збільшило кількість соціальних працівників, які тепер можуть приділяти більше уваги найменш забезпеченим українцям. 
Важливим досягненням попереднього року стали зміни в сфері розвитку соціальної інфраструктури. На виконання соціальних ініціатив Президента 2013 року запроваджена соціальна послуга денного догляду дітей-інвалідів (уже діють 78 таких відділень), розширюється мережа соціальних центрів матері та дитини для підтримки вагітних і матерів з дітьми, які опинилися в складних життєвих обставинах у регіонах (на даний час їх 19 по Україні), створені 145 додаткових дитячих будинків сімейного типу. 

З чим ми ввійшли у новий рік?

2014-й має стати роком подальших якісних змін у рівні доходів і матеріальному забезпеченні громадян, особливо найуразливіших верств населення – пенсіонерів, багатодітних родин, дітей-сиріт. На цьому наголосив Президент України Віктор Янукович під час засідання Ради регіонів: “Особливу увагу ми приділяли і приділятимемо ефективній соціальній політиці”. І зауважив, що особисто контролюватиме урядову соціальну політику та виконання вимог до Міністерства соціальної політики.
Вже найближчим часом буде прийнятий бюджет на 2014 рік. Щодо соціальних параметрів бюджету мінімальна заробітна плата підвищуватиметься в три етапи: з 1 січня, з 1 липня і з 1 жовтня. Внаслідок цього середньомісячна заробітна плата на кінець 2014 року, наприклад, дільничного лікаря-терапевта вищої категорії збільшиться на 602 грн, фельдшера – на 401 грн, завідувача дошкільного навчального закладу – на 645 грн, учителя вищої категорії – на 602 грн, старшого наукового співробітника – на 748 грн.
Середньомісячна зарплата на кінець 2014-го у завідувача дошкільного навчального закладу збільшиться на 645 грн, учителя вищої категорії – на 602 грн
Пріоритетом державної політики залишається підтримка сім’ї, материнства і дитинства. Для дітей віком від 6 до 18 років розмір прожиткового мінімуму буде збільшений на 597 грн, пропорційно збільшуватимуться соціальні та пенсійні виплати. Щомісячна допомога на дітей, котрі перебувають під опікою чи піклуванням, у 2014 році збільшиться в середньому: на дітей до 6 років – на 159 грн (до 2 113 грн на місяць); на дітей віком від 6 до 18 років – на 200 грн (до 2 633 грн); щомісячна допомога на дітей-інвалідів – на 100 грн; щомісячні виплати інвалідам з дитинства – на 127 грн. 
Громадян пенсійного віку потішить перерахунок пенсій тим, хто вийшов на заслужений відпочинок до 2008 року. Не обділили увагою і вкладників Ощадбанку колишнього СРСР. На повернення вкладів передбачили 6 млрд грн.

Покращення соціальної політики

Підвищення соціальних стандартів не в останню чергу відбулося завдяки поліпшенню відносин з Росією. Сюди можна віднести як відновлення товарообороту, так і зниження ціни на газ. Нагадаємо, що, згідно з “кабальним” газовим договором Тимошенко, підписаним у 2009 році, ціна на газ для України, навіть зі знижкою, яку чинному Президентові вдалося отримати в 2010 році, становила 406 дол. за тисячу кубометрів і була найвищою у Європі. Зараз ціна газу на перший квартал 2014 року становить 268,5 дол. за тисячу кубометрів. 
Не можна обійти увагою кредит на суму 15 млрд дол., про отримання якого Україна і Росія домовилися 17 грудня в Москві і який дасть можливість збільшити пенсії, заробітні плати та соціальні виплати. Щоправда, збільшення соціальних виплат відбудеться не за кошти кредиту, а завдяки йому. Як це розуміти? Кредит піде на розвиток економіки, а якщо приходять інвестиції в економіку, то відповідно збільшуються заробітні плати, пенсії та соціальна допомога.
Підвищення – результат цілеспрямованої політики уряду і Президента. В непростих економічних умовах, які переживає не лише Україна, а й увесь світ, їм вдалося не тільки не допустити зниження соціальних стандартів, а й забезпечити їх підвищення.
Віктор Друзенко
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7265 / 4.1MB / SQL:{query_count}