Бжезінський про українське майбутнє

Відомий політолог поділився думками щодо подій у Східній Європі

фото: ultraculture.org
Україна зблизиться  з Європою, а Росія, якщо не перетвориться на застиглий релікт, наслідуватиме її приклад. Такої думки дотримується відомий американський політолог Збігнєв Бжезінський. Власне, свої спостереження він описав у статі для The Financial Times. Зокрема Бжезінський упевнений, що сьогоднішня Росія вже не має сили, аби реставрувати стару імперію.
Двадцять років незалежності і спостереження за тим, які економічні вигоди від зв’язків із Європою отримали західні сусіди, сформували в Україні новий тип мислення. Він базується не на антиросійських настроях, а на власній історичній ідентичності країни як невіддільної частини великої Європи. “Ось чому у будь-якому випадку Україна неодмінно зблизиться з Європою. Дивовижно, що навіть у сусідній Білорусії, де при владі перебуває авторитарний режим Лукашенка, починає проявлятися прозахідна орієнтація”, – пише політолог. Він переконаний, що усе це впливає і на Росію, однак результати стануть помітними у довгостроковій перспективі.
“Поточна геополітична ціль Кремля, сформульована ностальгією Володимира Путіна за імперським минулим, полягає у відтворенні в оновленому вигляді аналога старої Російської імперії або ж більш сучасного Радянського Союзу. Пан Путін, здається, наївно вважає, що лідери країн колишнього СРСР щиро приймають роль придворних у очолюваній Кремлем структурі. Деякі із керівників справді інколи на словах підтримують це, але це через необхідність, а не через переконання. Однак сьогоднішня Росія не в тому стані, аби влаштовувати силову реставрацію минулої імперії. Вона надто слабка, надто відстала і надто бідна”, – резюмує Бжезінський.
На його думку, російські еліти от-от зрозуміють, що Путін із його реставраційним поглядом не має шансів на успіх. До того ж він рано чи пізно, однак таки перестане бути президентом. “І невдовзі після цього Росія, особливо її новий середній клас, прийде до думки, що єдиний розумний шлях – це також по-справжньому стати сучасною, демократичною і, можливо, навіть передовою європейською країною”, – підсумовує політолог.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
12.9489 / 4.08MB / SQL:{query_count}