Більшi штрафи для питущих

В Україні посилили відповідальність нетверезих водіїв

фото: dni.com.ua
Відповідний закон Верховна Рада прийняла у вівторок. Документ передбачає значне збільшення розмірів штрафів, позбавлення прав водіння транспортних засобів до чотирьох років з оплатним вилученням автомобіля за керування в стані алкогольного або іншого сп’яніння. За закон проголосували 260 народних депутатів із 380 зареєстрованих у залі засідань.
Також документом встановлено кримінальну відповідальність за умисне невиконання судового рішення про позбавлення права водіння транспортних засобів. Так, за керування транспортними засобами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, передбачено накладення штрафу від 400 до 450 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (6800 – 7650 гривень) або позбавлення права керування транспортними засобами на строк від трьох до чотирьох років.
Кермуєте напідпитку?  Готуйте 6800 – 7650 грн. За повторне порушення  водія можуть посадити за ґрати до п’яти років 
Згідно з чинним законодавством, такий штраф становить від 150 до 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавлення права керування транспортними засобами на строк від одного року до двох років, або громадські роботи на строк від 40 до 50 годин, або ж адміністративний арешт на строк від 7 до 10 діб. Тепер же, якщо водій упродовж року повторно порушив цю норму, його позбавлять права керування транспортними засобами на термін від чотирьох до п’яти років з оплатним вилученням транспортного засобу або накладуть адміністративний арешт на строк від 10 до 15 діб з оплатним вилученням транспортного засобу. 
Якщо ж такого порушника помітять за кермом (нова стаття у Кримінальному кодексі – “Умисне невиконання судового рішення про позбавлення права керувати транспортним засобом”), то накладуть ще один штраф – від 700 до 1000 неоподаткованих мінімумів (11900 – 17000 гривень) або ж арештують на шість місяців.
Після підписання Президентом закон набуде чинності на наступний день після його публікації.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
4.0747 / 4.08MB / SQL:{query_count}