Україна на карті світу

Відомий американський політолог польського походження Збігнєв Бжезинський у своїй роботі “Велика шахівниця” відвів Україні роль принципово важливого геополітичного центру

Сьогодні питання зов­нішньої політики та стратегії розвитку України – на порядку денному.
Стати нарівні із найвпливовішими світовими державами нашій країні може допомогти її географічне положення. Повноцінне використання природних ресурсів – одна зі складових зовнішньої політики, яку проводить Президент України Віктор Янукович. 

Транзитний потенціал України

У нашої держави надзвичайно вигідне географічне положення. Завдяки йому Україна віддавна була “регіональним містком” між Європою та Азією, Північчю і Півднем. 
Таке положення мало як свої переваги, так і недоліки: товари з однієї частини світу в іншу рухалися нашими шляхами, проте наша ж територія ставала ласим шматком для загарбників. Зараз Україна – незалежна держава, яка здобуває місце під сонцем, і її географічне положення – перевага, якою варто і треба користуватися.
Географічне положення України – перевага, якою варто і треба користуватися
У сучасному світі транзитний потенціал України має стратегічне значення, адже посилюються промислові та інші зв’язки між Азією і Європою. Інтеграційні процеси в цих регіонах призводять до створення могутніх мегаполісів, серед яких є Україна. За даними англійського інституту “Рендел”, за коефіцієнтом транзитності Україна посідає перше місце в Європі, проте завантаженість густої мережі українських транспортних шляхів не відповідає їхнім можливостям. 
На думку вчених-економістів, для повноцінного розвитку економіки наявність шляхів транспортування сировини, комплектуючих і готової продукції є вирішальною. Тож максимальне використання транспортної мережі – запорука економічного розвитку України.

Осучаснення української інфраструктури

Довжина залізниць в Україні – 22500 км, автомобільних шляхів – 169 000 км. Відкрито швидкісне транспортне сполучення Київ – Донецьк, Київ – Львів, Київ – Харків, у планах – будівництво швидкісних автомагістралей, що з’єднають регіони зі столицею: Київ – Канів – Черкаси – Дніпропетровськ – Донецьк – Луганськ, транснаціональних автомагістралей за маршрутами: Берлін – Ростов (Краковець – Успенка територією України), Бухарест – Баку (Рені – Керч), Москва – Сімферополь (Гоптівка – Сімферополь). 
В України є всі можливості стати однією з провідних держав у авіа- та морському транспортному сполученні
Збудовані до Євро-2012 нові сучасні термінали та злітно-посадкові смуги аеро­портів Донецька, Києва, Харкова і Львова функціонують, забезпечуючи збільшення авіаперевезень і пасажиропотоків. В Україні є 19 морських портів, вантажоперевезення через які щороку збільшуються. За січень – вересень 2013 року вони склали 4,3 млн тонн. Влітку 2013 року Кабінет Міністрів затвердив Стратегію розвитку морських портів України до 2038 року, зокрема, передбачено збільшення вантажоперевезень міжнародними портами України.
В України є всі можливості стати однією з провідних держав у авіа- та морському транспортному сполученні. 

Модернізація української газотранспортної системи 

Важливою сировиною для перевезень є нафта і газ. Україна в жовтні збільшила транзит газу в країни Західної Європи до 7,13 млрд куб. м, що на 0,9 млрд куб. м (14,5%) більше, ніж в аналогічний період 2012 року. Всього за 10 місяців 2013 року через територію України до країн Західної Європи та СНД протранспортували 69,9 млрд куб. м природного газу. 
За підсумками двадцятого засідання комітету з парламентського співробітництва між Україною та ЄС, яке відбулося 14 листопада, було прийнято спільну декларацію. У ній йдеться про те, що Україна як транзитна країна залишається надійним партнером для ЄС, готовим і спроможним забезпечити безперебійний і безпечний потік газу до Європи, а також про надання першої лінії кредиту від міжнародних фінансових інституцій для реалізації транзитного проекту “Перший етап реконструкцій лінійних споруд газопроводу Уренгой – Помари – Ужгород”, яким розпочнеться модернізація української газотранспортної системи.
Модернізація, а відтак і збільшення обсягів транзиту газу та нафти – надійне джерело надходжень до державного бюджету. Отже, геополітичне положення України може працювати на її добробут.  
Світлана Маньковська
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
11.9843 / 4.09MB / SQL:{query_count}