Через 80 років

64% українців вважають, що Голодомор організувала радянська влада на чолі зі Сталіним

Цієї суботи вшановуватимемо пам’ять десятків мільйонів українців, загиблих під час трьох Голодоморів. А тим часом до теми наймасштабнішого Голодомору 1932 – 33 років усе частіше звертаються соціологи, щоб дослідити нинішнє ставлення наших громадян до цих трагічних подій.
Зокрема, відповідно до загальнонаціонального опитування, проведеного Фондом “Демократичні ініціативи” з соціологічною службою Ukrainian Sociology service, нині 64% українців вважають, що Голодомор штучно організувала радянська влада на чолі зі Сталіним. Разом із цим, 53% респондентів зазначили, що метою Голодомору  була боротьба з селянством та примус вступати у колгоспи ( не згодні з цим – 17%), а 45% відповіли, що Голодомор був спрямований на знищення української нації (не згодні з цим – 26%). 
При цьому 39% опитаних відповіли, що їхні родини постраждали від Голодомору і найбільше таких у центральних областях України. А от 22% респондентів зазначили, що Голодомор був зумовлений природними обставинами. Опитування проводили з 5 по 16 жовтня. Опитали 2000 респондентів. Максимальна похибка не перевищує 2,3%.
Важливим результатом цього дослідження стало також те, що жителі усіх регіонів зійшлись у думці про штучність Голодомору і вину радянської влади. Цю тезу підтримали 95% жителів західних областей, 72% – центральних, 57% – південних і 36% – східних. Однак на сході України 40% опитаних ще не визначились з цього питання.
А якщо розглядати це твердження у контексті політичних уподобань українців, то з тим, що Голодомор був спричинений діями влади на чолі зі Сталіним, згодні прихильники всіх політичних сил: ВО “Батьківщина” (згодні – 87%, не згодні – 2%), партії УДАР (згодні – 79%, не згодні – 6%), ВО “Свобода” (згодні – 93%, не згодних немає), Партії регіонів (згодні – 52%, не згодні – 22%) і навіть КПУ (згодні – 64%, не згодні – 21%). Та тут треба зазначити, що 48% виборців  КПУ та 37% виборців Партії регіонів і далі думають, що  Голодомор був зумовлений природними обставинами. 
І насамкінець варто зауважити, що більшість опитаних (57%) вважає, що тема Голодомору жодним чином не впливає на об’єднання чи роз’єднання українців. Ще 27% вважають, що тема Голодомору об’єднує українців, 16% – що роз’єднує. Нагадаємо: нещодавнє дослідження  соціологічної групи “Рейтинг” показало, що 70% наших громадян вважає Голодомор 1932 – 33 років геноцидом українського народу.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
12.1529 / 4.07MB / SQL:{query_count}