Бюджет українців на свята

Яких подарунків чекають наші співвітчизники на Новий рік

Витрати українців на свята цієї зими зростуть, порівняно з минулим сезоном, на 13% – у середньому до 4155 грн проти 3684 грн із особи. Про це йдеться у свіжому звіті аудиторської компанії Deloitte, яка традиційно аналізує настрої європейських споживачів у цей період, зазначає Forbes. Дослідження охоплює 18 країн. 
В Україні компанія опитувала споживачів через інтернет і враховувала відповіді жителів Києва, Харкова, Львова, Одеси та кількох інших великих міст. Структура святкового бюджету українця і громадянина Євросоюзу різниться незначно. На святковий стіл та подарунки українці витратять 30% і 33% всіх витрат, на розваги – 11%, на подорожі/поїздки – 26%.
Вибір респондентами найбільш бажаних подарунків відображає тренд практичності та економності. Більше половини – 53% – чекають, щоб їм подарували гроші. Торік таких було 60%. На другому місці, як і минулого року , – подорожі, отримати такий подарунок жадають 44% і 46% відповідно. 
На третьому місці – смартфони (торік були ноутбуки), які хочуть побачити під ялинкою 35% споживачів. Покупці стали більше уваги звертати на ціни і скоротили кількість імпульсивних покупок. Цим же пояснюється те, що і українці, і громадяни ЄС чутливі до програм лояльності, причому 40% українців і 47% представників Євросоюзу віддають перевагу миттєвому дисконту, а не бонусам, інформує “Українська правда”. 
Більшість почне готуватися до новорічних свят в останній момент: тільки 7% респондентів збираються зайнятися передсвятковим шопінгом у листопаді, тоді як 36% – у період з 25 по 31 грудня. Найзавбачливіші – чехи і німці. Україна також одна з чотирьох країн (крім Нідерландів, Фінляндії та Росії), де очікування від економіки погіршилися порівняно з минулим роком: 38% респондентів повідомили, що покращень не чекають.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
9.4342 / 4.06MB / SQL:{query_count}