Дорогий борщовий набір

У 2013-му українці їдять втричі дорожчий борщ, аніж торік. Найбільше за рік подорожчали цибуля і картопля

фото: bessarabiainform.com
Станом на 1 листопада ціни на овочі борщового набору піднялись у порівнянні з торішніми у 3,1 разa. Про це повідомляють аналітики “АПК – Інформ: овочі та фрукти”.
Згідно з повідомленням, основною причиною зростання цін стало зниження обсягів виробництва внаслідок скорочення площ і несприятливі погодні умови в процесі вегетації, що призвели до зниження середньої врожайності.
Крім того, експерти відзначають, що не останню роль у зниженні середньої врожайності городини і картоплі зокрема зіграло зменшення використання засобів захисту рослин і добрив у цьому році з причини фінансового стану фермерів після двох поспіль сезонів низьких цін на продукцію, інформує ipress.ua.
Найбільше за рік подорожчали цибуля і картопля. Ціни на цибулю на сьогодні в 4,7 раза перевищують торішні, а ціни на картоплю – в 3,2. Морква і буряк подорожчали за рік відповідно на 53,8 і 50%. А от ціни на капусту знизилися по відношенню до торішнього рівня на 16,7%.
Аналітики зазначають, що цінова ситуація по кожній з культур, що входять до борщового набору, буде розвиватися по-різному, тому учасникам ринку варто серйозно поставитися до стратегії реалізації зібраного врожаю.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
12.7553 / 4.05MB / SQL:{query_count}