Візове уточнення

У Євросоюзі змінили принцип підрахунку днів за шенгенською візою

фото: tonkosti.ru
Термін максимального перебування у країнах, що входять до Шенгенського простору, становить 90 днів у будь-який період упродовж 180 діб. Про це йдеться в новому декреті Європарламенту.
Нові правила стосуються терміну короткочасного перебування туристів з-за меж ЄС, яким не потрібна віза для в’їзду у Шенген. Якщо раніше на території країн Шенгенської угоди можна було провести максимум дев’яносто днів на півріччя (починаючи з першого в’їзду до однієї із таких країн), то тепер прикордонники проводитимуть підрахунок по-іншому. Як написано у декреті, “термін максимального перебування у країнах Шенгену становить 90 днів у будь-який період впродовж 180 діб”. При виїзді із Шенгену перевірятимуть, чи не перевищили ви максимально допустимого терміну за попередні 180 днів.
Поїздку до Шенгенських країн можна здійснювати і за двома візами, якщо термін дії однієї із них починається одразу після закінчення попередньої. У цьому випадку час перебування теж розраховуватимуть по-новому. Ці правила не стосуватимуться перебування за посвідкою на проживання або національною візою в одній з Шенгенських країн, оскільки такі візити не вважаються короткочасними. 
При підрахунку днів також не враховуватимуть період, проведений у тих країнах Євросоюзу, що не входять до Шенгенської зони (нагадаємо, це Великобританія, Ірландія, Болгарія, Румунія, Хорватія та Кіпр). До речі, на сайті Єврокомісії є калькулятор, за допомогою якого можна точно підрахувати термін перебування в Шенгенських країнах.
До речі, станом на жовтень на територію 42 країн українці можуть в’їжджати без віз, при відвідуванні ще 52 такий дозвіл можна оформити на кордоні. Зокрема візи не вимагають десять країн колишнього СРСР (Азербайджан, Білорусь, Вірменія, Грузія, Казахстан, Киргизстан, Молдова, Росія, Таджикистан, Узбекистан), а також п’ять європейських (Албанія, Боснія і Герцеговина, Сербія, Чорногорія, Македонія). Україна готує до підписання ще низку угод про спрощення візового режиму із Ісландією, Швейцарією, Чилі, Сінгапуром та Венесуелою. Хоча досі не відомо, чи із цими країнами у нас буде спрощений режим, чи безвізовий.
За лібералізацію візового режиму із Україною виступає і Чехія. “Ми хотіли б і прагнемо лібералізувати візовий режим, тому що вважаємо, що саме лібералізація візового режиму допомагатиме пожвавленню нашої взаємної співпраці”, – заявив учора президент Чехії Мілош Земан, передає “Укрінформ”.
Він також поінформував, що зараз у деяких чеських підприємців, які співпрацюють із Україною, виникають “неприємні обставини”. “Більшість проектів реалізується успішно, але щодо декількох хочу сказати, що там існують деякі неприємні обставини. Тому я дуже радий, що ви сформували комісію, яка має наглядати за інвестиційним кліматом України та вивчати його можливі проблеми”, – додав чеський президент.
Олександр Сушко, науковий директор Інституту Євро-Атлантичного співробітництва
Діюче Шенгенське право призводило до певних функціональних прогалин. Час від часу виникали проблеми при трактуванні окремих його положень. Тому йдеться не про якісь принципові зміни, а лише про уточнення.

У частині, яка регулює терміни перебування, терміни використання довготривалої шенгенської візи, у принципі, ніяких додаткових перепон чи, навпаки, можливостей вони не вносять. Як і раніше йдеться про використання шенгенської візи при будь-яких 180 днях, однак воно потребувало уточнення, оскільки прикордонні служби могли по-різному трактувати це положення.

Щодо перспектив спрощення або запровадження безвізового режиму у контексті саміту у листопаді, то це не пов’язано із Угодою про асоціацію. Перспективи безвізового режиму прописані у Плані дій щодо візової реалізації.

Є перелік критеріїв, яких Україна має досягти, і зараз справа лише за нами, адже цей План подали ще три роки тому (у листопаді 2010 року). Поки ж Україна не впоралася навіть із його законодавчою частиною. Щодо нього є низка експертних звітів, у тому числі й наші моніторинги, які показують, що далеко не все виконано. Взагалі, Угода про асоціацію не так швидко набуде чинності, щоб говорити про це.

Однак і поза тим питання візової реалізації у нас виділене в окремий політико-правовий процес, який має свої нормативні документи. Звісно, в Угоді про асоціацію є стаття, яка згадує перспективу візової лібералізації, але конкретні критерії прописані в іншому документі. Відбувається регулярне спілкування щодо його виконання і, власне, найближчими тижнями ми очікуємо на третій звіт європейської сторони щодо виконання Україною Плану дій з візової реалізації.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
8.5486 / 4.11MB / SQL:{query_count}