Хвороби нашої голови

Третина українців потребує допомоги психіатрів. Однак до фахівців звертається лише один із двадцяти

фото: grazuma.ru
Такі дані озвучили у Міністерстві охорони здоров’я. “Під наглядом психіатрів перебуває 2,5% населення України – приблизно 1 млн 200 тис. Але це дуже мало. За даними дослідження, яке було проведене в усьому світі, зокрема і в Україні, у 2000 році, кожна третя людина в нашій країні потребує звернення до спеціалістів-психіатрів протягом свого життя”, – заявила головний директор Українського науково-дослідного інституту соціальної і судової психіатрії та наркології МОЗ Ірина Пінчук.
За визначенням Всесвітньої організації охорони здоров’я, психічне здоров’я – це не тільки відсутність психічного розладу, це і рівень функціонування людини, її інтеграції в суспільство. “Іншими словами, це фізичне, психічне та соціальне благополуччя людини, тобто розширене поняття психічного здоров’я. Тому якщо брати фізичне, психічне і соціальне благополуччя загалом, то кожна третя людина в Україні потребує допомоги”, – зазначила головний психіатр МОЗ. Вона також розповіла, що Міністерство підготувало стратегію розвитку надання психіатричної допомоги в Україні. 
“Зараз ця стратегія перебуває на розгляді в інших міністерствах та відомствах, триває її обговорення. На початок листопада 2013 року під головуванням міністра заплановано проведення Координаційної ради з питань міжвідомчої взаємодії щодо впровадження стратегії”, – додала Ірина Пінчук.
Як раніше повідомляла “Пошта”, кількість українців, яким потрібна допомога психіатрів, поступово збільшується. Якщо у 1991 році розладами психіки та поведінки страждали 1 165 258 осіб (2 241 особа на 100 тисяч), у 2001-му – 1 201 024 (2 449 на 100 тисяч осіб), то у 2011-му – вже 1 64 077 (2 552 осіб на 100 тисяч). 
Втім, як запевняють фахівці МОЗу, кількість вперше виявлених випадків психічних розладів в останні роки зменшується. “За п’ять років ця цифра зменшилася на 4%, але це не говорить, що у нас мало людей, які потребують виявлення психічних розладів. Це говорить про те, що та організаційна структура, яка на сьогодні існує, недосконала, люди не довіряють їй і не звертаються до лікарів-психіатрів”, – переконана головний психіатр МОЗ. Вона уточнила, що лише чверть людей із важкими психічними розладами звертається до лікарів-психіатрів. 
Фахівці запевняють: більшість українців, які перебувають під наглядом психіатрів, має захворювання, які не становлять небезпеки для суспільства (у 70 – 75% випадках це неврози, астенічні розлади, розлади поведінки). Кожен десятий пацієнт має розумову відсталість і лише близько 18 – 20% уражені важкими психічними хворобами, зокрема шизофренією та біполярними афективними розладами.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
14.1098 / 4.07MB / SQL:{query_count}