Через місяць школярі писатимуть тести

У листопаді Міністерство освіти та науки дослідить успішність школярів п’ятих і десятих класів

фото: vkurse.ua
Тести мали розпочатись із початком цього тижня, але моніторинг вирішили відкласти на наступний місяць – у школах деяких регіонів канікули. Таким чином, згідно з указом міністра Дмитра Табачника, моніторинг розпочнуть 12 листопада, а закінчать 12 грудня.
У Міносвіти сподіваються, що це дослідження допоможе оцінити стан освіти у школах, зокрема якість знань учнів. П’ятикласники вирішуватимуть тести із п’яти предметів: математики, української, російської та іноземної мов, а також із курсу “Я і Україна”. 
Десятикласників перевірятимуть на знання десяти предметів: української мови, алгебри, біології, іноземної мови, хімії, історії України і всесвітньої історії, геометрії, географії, фізики та технологій. Кожен тест складатиметься із десяти варіантів. Учні матимуть усього 45 хвилин на виконання завдань із одного предмета.
Моніторинг проводитимуть за спеціальними збірниками завдань, а це вже викликало багато нарікань серед педагогів. У заяві, розповсюдженій Інститутом інноваційних технологій та змісту освіти, поспішили запевнити, що ці тести матимуть виключно “орієнтовний характер”.
“Очевидно, що на якості загальноосвітньої, предметної і загальнокультурної підготовки учнів позначається значна кількість чинників: рівень кваліфікації учителів, матеріальне оснащення, наявність якісних навчальних посібників і підручників, соціально-економічні умови життя вчителів, школярів та їхніх родин, емоційний і фізичний стани учасників навчального процесу в момент проведення дослідження, особливості соціального замовлення на рівень навчання молоді та багато інших. Практично неможливо врахувати вплив усіх чинників, крім того, більшість із них не піддається точному вимірюванню. Тому результати моніторингу матимуть орієнтовний характер”, – зазначають ініціатори проведення моніторингу. 
Минулого року оприлюд­нили результати Міжнародного дослідження вмінь та знань школярів (TIMMS). Відповідно до них, у матема­тиці та природничих науках наші учні демонструють ледь вищі середнього рівня результати.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7279 / 4.06MB / SQL:{query_count}