Заробітчанські гроші

Мігранти, які працюють у Росії, надсилають в Україну більше коштів, аніж ті, що в країнах ЄС

У західні області надходить менше третини всіх закордонних переказів. Найбільше грошей з-за кордону надсилають жителям Києва. Дані Нацбанку України про грошові перекази фізосіб у першому півріччі 2013 року руйнують міф про те, що левова частка грошових переказів від заробітчан надходить на захід України. Про це пишуть “Наші гроші” з посиланням на видання “Бізнес”.
За даними НБУ, у вісім західних областей у січні-червні з-за кордону загалом надійшло трохи більше, ніж 0,5 млрд доларів, тобто близько 27% усього грошового потоку. Загалом же в першому півріччі обсяг грошових переказів в Україну становив майже 1,9 млрд доларів, що на 19% більше, ніж за аналогічний період 2012-го. 
Лідером за переказами з-за кордону є столиця. Киянам у першому півріччі цього року надійшло майже 190 млн доларів. Друге місце займає Харківська область (135,2 млн доларів), третє – Крим (133,8 млн доларів). Далі йде Донецька область із 123 млн доларів і Львівська із 120,5 млн доларів. З західних областей у Львівську надійшло найбільше переказів.
З 2011-го спостерігається тенденція: більшу активність проявляють трудові мігранти, які їдуть на заробітки у Росію. Наведена статистика фіксує лише трансакції, здійснені через спеціалізовані міжнародні платіжні системи. Тобто грошових переказів з рахунку на рахунок і потік готівки, що надходить альтернативними каналами, до уваги не беруть.
Платіжні системи віднедавна стали основним каналом надходження грошових переказів з-за кордону – майже 45% вхідного трафіку.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
19.2248 / 4.06MB / SQL:{query_count}