Росія не зупиниться….

Експерти прогнозують: Україні варто очікувати посилення тиску з боку Росії після саміту ЄС

Керівництво Росії не піддасться на тиск “яструбів” і не запу­стить, принаймні, протягом найближчого року, “жорсткого” сценарію тиску на Україну,  прогнозує заступник директора Національного інституту стратегічних досліджень Олександр Литвіненко. Але, на думку аналітика, треба готуватися до посилення тиску з боку Росії після саміту ЄС у Вільнюсі, інформує radiosvoboda.org.
“Хочу наголосити, що після будь-якого результату на саміті  у Вілюнюсі слід очікувати тільки посилення тиску. Якщо ми підпишемо – покарання, якщо не підпишемо – примусу до зміни політичного курсу”, – сказав експерт в ефірі Радіо Свобода.
Зараз, на думку Литвиненка, й далі посилюватиметься економічний тиск, “буде інтенсифіковуватися інформаційна пропагандистська кампанія, будуть задіюватися усі ресурси людей, які співпрацюють з Росією. Ми зараз бачимо, що великі адепти європейського вибору раптом почали казати, що не треба це підписувати. Також будуть спроби вплинути  на бізнес та відбуватиметься пошук таких місць, на які можна вплинути”, – сказав Олександр Литвиненко.
Після будь-якого результату на саміті  у Вілюнюсі слід очікувати тільки посилення тиску
Однак, вважає експерт, “це вже трохи запізнілі дії”. Натомість, експерт з питань безпеки Юрій Костюченко вважає, що “в умовах політики “м’якого впливу” завжди існує загроза кризового розв’язання конфліктних ситуацій, тобто реалізації силового сценарію”.
І хоча, зі слів експерта, “наразі рівень загроз є незначним”, якщо оцінювати ситуацію, опираючись на методи оцінки військово-політичних ризиків, треба ще врахувати той факт, що розпочата Росією кампанія з “примусу до партнерства” планується і розвивається в термінах “спецоперації”. “Ми є свідками спецоперації “примусу до партнерства”, – сказав Юрій Костюченко.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7115 / 4.06MB / SQL:{query_count}