Урядові обіцянки

Кабмін обіцяє субсидії на придбання нових українських автомобілів. Але перед цим потрібно позбутись старих

Кабінет Міністрів має намір підготувати документи, згідно з якими при передачі старого автомобіля на утилізацію українські громадяни зможуть отримати компенсацію у розмірі близько 12 тис. грн на купівлю нового вітчизняного автомобіля. Про це повідомив віце-прем’єр Юрій Бойко в ефірі “5 каналу”.
“Ми підемо тим же шляхом, яким пішли Америка і Росія, – будемо субсидувати. Найближчим часом будуть підготовлені відповідні документи. Якщо людина здає старий автомобіль, вона отримує довідку і може викупити дешевше автомобіль вітчизняного виробництва. Це – близько 12 тис. грн, у середньому – приблизно сьома частина вартості нового автомобіля”, – сказав він, інформує ipress.ua.
За його словами, заходи з підтримки вітчизняного виробника, які впроваджує уряд України, дозволять українським виробникам автомобілів збільшити обсяги виробленої продукції. Бойко зазначив, що у платіжному балансі країни обсяги коштів, які йдуть на закупівлю легкових автомобілів, займають третє місце, тому збільшення власного автовиробництва дозволить зменшити відтік валюти за кордон.
Зазначимо, що українські автоімпортери вважають неефективним механізм доплат на покупку вітчизняних авто. Нагадаємо, що 1 вересня в Україні набув чинності утилізаційний податок на імпортні транспортні засоби. Базова ставка податку для імпортних легкових автомобілів становитиме 5,5 тис. грн, а для вантажних автомобілів, автобусів та спецтехніки – 38 тис. грн. Остаточна сума утилізаційного збору залежатиме від спеціального коефіцієнта.
Для нових легкових автомобілів значення коефіцієнта становить 86-550% від базової ставки (4,73-30,2 тис. грн) залежно від об’єму двигуна, а для авто, яким більше трьох років, – 530-3501% (29,1-192, 5 тис. грн). Для нових вантажних автомобілів, автобусів та спецтехніки коефіцієнт сягне 50-290% (19-110,2 тис. грн), а для старих - 88-1180% (33,4-448,4 тис. грн).
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
5.6827 / 4.07MB / SQL:{query_count}