Запасайтесь колесами

Ціна на автомобілі зросте щонайменше на п’ять тисяч гривень – із вересня на митниці стягуватимуть утилізаційний збір

фото: ussrpromtorg.ru
Невдовзі у країні подорожчають автомобілі. У неділю, 1 вересня, набув чинності закон про введення утилізаційного збору. Таким чином ціна на транспортний засіб може зрости на 5–60,5 тисяч гривень (залежно від об’єму двигуна та віку авто). Хоча, як роз’яснюють у ДАІ, новий збір не стягуватимуть із авто, ввезених до початку осені.
Для імпортних авто збір розраховуватимуть за базовою ставкою у 5,5 тисяч гривень та спеціальним коефіцієнтом. Для електрокарів (окрім гібридних авто) та малолітражок (з об’ємом двигуна до одного літра) коефіцієнт складатиме 0,86 (водночас для авто, яким понад три роки, коефіцієнт буде вдвічі більшим – 1,72). Тому такі автомобілі подорожчають на 4,7 тис. гривень (б/у – на 9,5).
Автомобілі з моторами від одного до двох літрів обкладатимуться збором до 7 370 гривень (старі авто – до 14 740), а з двигуном від двох до трьох літрів – до 14 тис. гривень (для старих авто – до 28). З іномарок із двигунами об’ємом від трьох до трьох із половиною літрів стягуватимуть 19 тис. гривень, а із тих, яким понад три роки, – 38 тис.
Найвищий коефіцієнт застосують до автомобілів з обсягом двигуна понад 3,5 л – з кожного такого авто імпортеру доведеться заплатити в казну 30 тис. гривень (для старих – 60,5). Збір сплачуватимуть на митниці при ввезені авто до країни. Компанії, що збирають транспортні засоби на території України, зобов’язуються утилізовувати автомобілі самостійно. 
Найвищий коефіцієнт застосують до автомобілів з обсягом двигуна понад 3,5 л – з кожного такого авто імпортеру доведеться заплатити в казну 30 тис. гривень
Раніше у Європейському Союзі попередили, що запровадження утилізаційного збору матиме серйозні наслідки для України. “Якщо Україна введе утилізаційний збір, це рішення матиме дуже серйозний вплив на наші двосторонні економічні відносини. Тому ЄС висловив надію й очікування, що Україна зробить усе можливе для того, аби цей закон не набув чинності”, – заявили у представництві ЄС в Україні. Попри це Президент підписав закон, додавши одне застереження, – уряд повинен внести до нього поправки, які передбачають уніфікацію ставки утилізаційного збору для усіх авто.
Цікаво, що вчора з’яви­ло­­ся роз’яснення Державтоінспекції щодо утилізаційного збору. Там пояснюють, що його не стягуватимуть із ав­томобілів, завезених до краї­ни влітку або й раніше. Про таке роз’яснення Державтоінспекції повідомляє “Комерсант-Украина”. “У законі є двозначне формулювання про те, з якого моменту з імпортера стягують збір. У повідомленні ДАІ чітко йдеться, що ми можемо продавати автомобілі зі складу за старими цінами”, – пові­домив маркетинг-директор групи компаній “АІС” Сергій Боровик.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
2.2001 / 4.07MB / SQL:{query_count}