Ближча Європа

Із початком липня спрощено порядок видачі євровіз українцям

фото: comments.ua
Від початку тижня ще більше українців зможуть їздити до країн Євросоюзу, використовуючи спрощену процедуру оформлення віз. Це передбачено поправками до Угоди про спрощений порядок видачі віз, що набули чинності саме першого липня.
Депутати Верховної Ради затвердили цей документ ще наприкінці березня, у квітні його прийняли й у Європарламенті, а півтора місяці назад, 15 травня, ЄС та Україна врешті обмінялися офіційними повідомленнями про завершення усіх процедур, що були необхідні для набрання чинності цим документом.
Окрім збільшення числа громадян, на яких поширюється дія угоди, документ визначає й чіткіші терміни дії багаторазових віз: замість “до 1 року” та “до 5 років” багаторазові візи видаватимуть “на один рік” та “на п’ять років”. Угода також встановлює, що у випадку оформлення віз у прискореному порядку збори не можуть перевищувати 70 євро. Так само й послуги посередників у питаннях оформлення віз не можуть оцінювати більш 30 євро. Цим же документом встановлено, що особи, які користуються біометричними службовими паспортами, можуть користуватися безвізовим режимом.
Далі нагадаємо дев’ять категорій осіб, які від початку липня можуть скористатися спрощеним візовим режимом.
1. Водії, які здійснюють перевезення на територію держав-членів ЄС (підстава – письмовий запит від національної асоціації перевізників України).
2. Журналісти та члени їх технічного персоналу, що їдуть з метою виконання службових обов’язків (підстава – документ, яким засвідчено, що відповідна особа є кваліфікованим журналістом, що метою її поїздки є виконання професійних обов’язків журналіста, а також аналогічні документи щодо членів техперсоналу, які супроводжують журналіста).
3. Учасники офіційних програм обміну, організованих містами-побратимами, а також іншими муніципальними одиницями (підстава – письмовий запит голів адміністрацій (мерів) цих міст або інших муніципальних одиниць).
4. Близькі родичі (хтось із подружжя, діти (зокрема усиновлені, батьки), які відвідують громадян України, що мають дійсний дозвіл на проживання на території держав-членів, або громадян Євросоюзу, які проживають на території держави-члена (підстава –  письмове запрошення приймаючої особи).
5. Особи, які подорожують з метою лікування, а також ті, хто їх супроводжує (підстава – офіційний документ медичного закладу і підтвердження достатніх фінансових ресурсів).
6. Представники громадських організацій, які подорожують із метою освітньої підготовки, участі в семінарах, конференціях, зокрема у рамках програм обміну (підстава – запит приймаючої організації, підтвердження, що особа є представником громадської організації тощо).
7. Учасники міжнародних виставок, конференцій, симпозіумів, семінарів та аналогічних подій, що проводяться на території держав-членів ЄС (підстава – письмовий запит приймаючої організації).
8. Представники релігійних громад (підстава – письмовий запит релігійної громади).
9. Учасники офіційних програм ЄС із прикордонного співробітництва, як-от Інструмент Європейського Сусідства та Партнерства (підстава – запит приймаючої організації).
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8088 / 4.08MB / SQL:{query_count}