Гроші для війська

Міноборони порахувало втрати армії за час її реформування

фото: zn.ua
Міністр оборони Павло Лебедєв до запланованих до 2017 року на утримання армії 100 млрд грн попросив ще 31 млрд. Кошти мають піти на витрати, пов’язані з допомогою військовослужбовцям та їх cім’ям, інформує  ZN.UA.
Як заявив урядовець, ці додаткові мільярди запрацюють під час реалізації надлишкового військового майна. На торги буде виставлено майже 56 тис. га земель оборони та понад 30 тис. одиниць військової техніки. У той же час Лебедєв сказав, що в першому кварталі поточного року до бюджету надійшло лише 50 млн грн від реалізації військового майна.
 До теми                                           
У травні Кабмін затвердив програму реформування армії на 2013-2017 рр., на яку передбачив 131 млрд грн. При переході на контрактну службу 30 тисяч строковиків замінять 18 тисячами контрактників. Восени цього року відбудеться останній призов до лав української армії.
Реалістичність планів Лебедєва піддав сумніву Микола Азаров, запропонувавши для контролю наповнення бюджету створити міжвідомчу групу на чолі з Сергієм Арбузовим, якого, як заявив прем’єр-міністр, Лебедєв переконав у своїх можливостях організувати грандіозний, і, головне, державодохідний розпродаж військового майна.
Деяку частину бюджетних коштів, за планами Міноборони, передбачається направити на витрати, пов’язані з допомогою військовослужбовцям, які стануть інвалідами або загинуть за час проведення реформи. Число таких військових, на думку Міноборони, складе 2500 людей, тобто по 500 осіб на кожен рік реформування армії.
Крім того, армійські чиновники припускають, що їм потрібно буде щорічно протягом п’яти років відправляти в декрет майже по тисячі жінок-військовослужбовців.
У цілому ж міністр передбачає скоротити армію більш ніж на 60 тис. осіб: близько 36 тис. військовослужбовців і 24 тис. службовців. При цьому половина цієї кількості буде звільнена в перший рік реформи.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
9.0510 / 4.06MB / SQL:{query_count}