Понад 40% українців досі шкодують про розпад СРСР

Що вища освіта респондентів, то меншою є ностальгія

Про розпад у 1991 році Радянського Союзу не шкодують 44% опитаних українців, а 41% – шкодує. Кожен шостий не визначився з відповіддю на це питання.  Про це свідчать дані опитування, проведеного соціологічною групою “Рейтинг”.
Якщо порівнювати із попереднім дослідженням, проведеним наприкінці 2010 року, кількість тих, хто шкодує про розпад СРСР, зменшилася з 46 до 41%, а тих, хто не шкодує, – збільшилася з 36 до 44%. Таким чином, за останні 2,5 роки ностальгія за СРСР зменшилася. Це пов’язано насамперед із демографічними змінами, оскільки найбільшими прихильниками СРСР і далі залишаються старші люди.
Зафіксовано й інші залежності. Наприклад, жінки більше шкодують про розпад СРСР, ніж чоловіки. Так само російськомовні респонденти та росіяни шкодують про це більше, ніж українці та україномовні. Що вища освіта респондентів, то меншою є ностальгія. 75% із тих, хто шкодує про розпад СРСР, вважають, що Україні не вистачає сильної руки, половина хотіла б повернутися до планової економіки, 40% – зробити суворішою цензуру в країні. Натомість чверть виступає за поглиблення ринкових відносин та свободу слова.
У дослідженні брало участь 2 000 респондентів віком від 18 років. Методом дослідження було особисте формалізоване інтерв’ю згідно з опитувальником (face to face). Помилка репрезентативності дослідження для значень, близьких до 50%, становить не більше ніж 2,2%, для значень, близьких до 30%, – не більше 2%.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.5224 / 3.96MB / SQL:{query_count}