Без роботи

Уплив світової фінансової кризи починає відчувати й Україна, де у сферах економічної  діяльності зайнято майже 12 мільйонів громадян. За інформацією сайту Мінпраці та соцполітики, для працівників деяких професій і галузей реально може виникнути загроза звільнення, зниження рівня зарплати та збільшення заборгованості з неї.

Уплив світової фінансової кризи починає відчувати й Україна, де у сферах економічної  діяльності зайнято майже 12 мільйонів громадян. За інформацією сайту Мінпраці та соцполітики, для працівників деяких професій і галузей реально може виникнути загроза звільнення, зниження рівня зарплати та збільшення заборгованості з неї. Зокрема, станом на 1 жовтня поточного року з 12 млн майже 265 тис. працівників економічно-активних підприємств своєчасно не отримали заробітну плату. Тільки за місяць таких працівників побільшало на 104 тис. Вже нині відбудеться зменшення надходжень до бюджетів усіх рівнів, відрахувань до Пенсійного фонду та фондів соцстрахування. Відтак зменшення доходної частини Держбюджету ставить під загрозу фінансування соціальних програм.

Як зазначає міністр Мінпраці та соцпо­літики Людмила Денисова, за попередніми експертними оцінками, рівень безробіття у 2009 р. може зрости до 7,7%, а погіршення ситуації на ринку праці та зростання безробіття можна очікувати, вже починаючи з грудня цього року. Вже нині у режимі неповного робочого дня працює понад 82 тис. осіб; у відпустках без збереження зарплати - понад 25 тис. осіб. Нині ж на ринку праці 1,4 млн безробітних. У службі зайнятості зареєстровано 538 тис. безробітних, а вакансій - 198 тис., із них 40 % - для квалі­фікованих робітників, 17 % - для працівників без професійної підготовки.

Учора відбулася  колегія Мінпраці. Там визначено заходи, які допоможуть мінімізувати негативні наслідки світової фінансової кризи на соціальну захищеність населення. За словами Л. Денисової, для працевлаштування громадян, які втратять роботу, необхідно адаптувати систему професійного навчання до нових умов, забезпечити найшвидше повернення безробітних до трудової діяльності за новими професіями. При цьому встановлені розміри матеріальних виплат безробітним будуть збережені, їх фінансування з Фонду страхування на випадок безробіття забезпечать у повному обсязі.

Внаслідок кризи збільшиться чисельність громадян, які потребуватимуть державної підтримки. Нині забезпечується соціальний захист для майже 13 мільйонів громадян  через наявну систему надання пільг та субсидій. Міністр запевняє, що така система буде збережена і на 2009 р.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6738 / 4.09MB / SQL:{query_count}