Жодного шансу корупціонерам?

Депутати затвердили тяжчі покарання за хабарництво

 

Депутати затвердили тяжчі покарання за хабарництво

Верховна Рада на засіданні у четвер нарешті посилила відповідальність за корупцію. Цим самим парламент узгодив національне антикорупційне законодавство із міжнародними стандартами та виконав частину зобов’язань перед Євросоюзом для встановлення безвізового режиму. Народні депутати ухвалили зміни до низки законів, які мали б серйозно ускладнити життя як тим, хто вимагає хабарі, так і тим, хто їх пропонує. Необхідні проекти підтримали 362 із 421 народного депутата з усіх фракцій, окрім КПУ. Відтепер термін “хабар” (конкретного визначення якого навіть не було) буде замінено поняттям “неправомірна вигода”, що дасть змогу серйозно розширити трактування проступку. 
Таким чином, депутати встановили кримінальну відповідальність за прийняття пропозиції або обіцянку неправомірної вигоди, якою можуть бути як обіцянка грошей, майна, так і певних переваг, пільг, послуг, що у перерахунку на гроші перевищать суму в 8 гривень 50 копійок. Цікаво, що відтепер у нашій державі буде передбачена й відповідальність за корупційні дії, здійснені в інтересах третіх осіб.
Отож, якщо ви запропонуєте посадовцю десять гривень для того, аби він ухвалив якесь рішення (або ж навпаки – не ухвалював), то муситимете сплатити штраф від 4 250 до 8 500 гривень або ж вас можуть посадити на три-шість років, попередньо конфіскувавши майно. Якщо цей посадовець погодиться на таку “авантюру”, йому загрожуватиме штраф від 9 950 до 17 000 гривень або ж рік-два виправних робіт. Якщо йдеться про хабар не в десять гривень, а у десять тисяч гривень, то посадовця можуть ув’язнити на вісім-дванадцять років. Це вже серйозніший “демотиватор”.
На тому ж засіданні парламенту депутати доповнили Кримінальний та Кримінально-процесуальний кодекси поняттям “спеціальна конфіскація”. За новими правилами конфіскації та арешту доходів, отриманих незаконним шляхом, арешт дозволяють застосовувати не лише до прямих, але й до непрямих доходів. Держава має намір таким чином відшкодовувати збитки, завдані корупцією. Нагадаємо, Віктор Янукович нещодавно заявив: щороку бюджет внаслідок корупційних дій недоотримує 200 млрд гривень.


коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
15.7953 / 4.06MB / SQL:{query_count}