Від фінансової поліції не відмовилися

Микола Азаров доручив розробку спецпідрозділу міністрові МВС

Микола Азаров доручив розробку спецпідрозділу міністрові МВС

В уряді не відмовилися від створення фінансової поліції. За даними ЗМІ, тепер прем’єр-міністр доручив міністру внутрішніх справ взятися за створення окремого підрозділу, що розслідував би економічні злочини. Заміннику запропонованої раніше фінансової поліції, яку розкритикували експерти, спецпідрозділу з боротьби з економічними злочинами теж мають намір надати дуже широкі повноваження. Його можуть створити у структурі МВС. 

Як пише Forbes, про це йдеться у листі прем’єр-міністра Миколи Азарова, адресованому голові МВС Віталію Захарченку. За даними видання, у документі Азаров доручив Захарченку розробити концепцію створення спеціального підрозділу з розслідування злочинів в економічній сфері проти держави. “Прошу підготувати на базі концепції проект, яким передбачити консолідацію у створюваному підрозділі МВС функцій із розслідування злочинів економічної спрямованості, котрими займаються податкова міліція, митні органи, Держслужба з боротьби з економічними злочинами МВС, Департамент контррозвідувального захисту економіки держави СБУ”, –йдеться у листі прем’єра.

Із листа випливає, що новому спецпідрозділу передадуть функції з розслідування злочинів економічної спрямованості, якими займаються податкова міліція, митні органи, УБЕЗ та Департамент контррозвідувального захисту економіки держави СБУ. Тобто йдеться про той самий орган, що й у проекті закону “Про Службу фінансових розслідувань України (фінансову поліцію)”.

Щоправда, якщо раніше фінансова поліція повинна була стати окремим силовим відомством, підлеглим безпосередньо Президентові, то тепер її хочуть створити у структурі МВС. Раніше dt.ua повідомляло, що від створення нового силового відомства влада не відмовиться, хоча така ідея й викликала жорстку критику з боку більшості відомств. За даними джерел dt.ua в Адміністрації Президента, в ході проведеної спеціальної наради перед авторами ідеї про створення фінансової поліції поставили завдання переробити відповідний законопроект так, щоб він не викликав такого сильного обурення у населення й бізнесу.

До речі, сам міністр внут­рішніх справ Віталій Захарченко висловлювався проти створення окремої служби, заявивши, що потрібно зміцнювати цей напрямок у ме­жах Міністерства внут­рішніх справ. 

Пункт про “консолідацію в єдиному органі функцій із розслідування злочинів економічної спрямованості” міститься у затвердженому Президентом Віктором Януковичем Національному плані дій на 2013 рік щодо впровадження Програми економічних реформ на 2010–2014 роки. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
4.1881 / 4.08MB / SQL:{query_count}