Або все, або нічого

Україна має визначитися, на що вона претендує у Митному союзі

Україна має визначитися, на що вона претендує у Митному союзі

Ніяких “три плюс один” – або вступ, або нічого. Приєднання до Митного союзу у тому форматі, про який заявляють в Україні, неможливе. Про це учора заявив прем’єр-міністр Росії Дмитро Медведєв.

“Наші українські друзі люблять розмірковувати на тему приєднання “три плюс один” і так далі. “Три плюс один” не буде. Або все, або нічого”, – сказав він. Хоча щодо інших варіантів ще можна домовлятися. “Що ж до різних категорій членства, хай це навіть статус спостерігача, всі ці позиції потрібно максимально ретельно відрегулювати в договорі, тим більше, що ми розуміємо, в чому полягають відмінності. Очевидно, що членом Митного союзу і майбутнього Євразійського економічного союзу може бути лише така держава, яка ухвалила і ратифікувала всі документи Митного союзу та економічного союзу. Все інше – це не членство”, – відзначив російський прем’єр.

Після зустрічі Віктора Януковича з’явилася інформація про те, що Україна може стати асоційованим членом Митного союзу Росії, Білорусії та Казахстану. Хоча вітчизняні урядовці це заперечують.

Цікаво, що у Казахстані ініціювали кампанію виходу із союзу з Росією та Білорусією. “У суботу в Алмати відбулися збори ініціативної групи щодо скликання референдуму, в яких, за інформацією організаторів, взяли участь 500 делегатів зі всіх регіонів республіки. Відповідно до чинного законодавства, така кількість громадян, які представляють усі регіони республіки, має право ініціювати референдум”, повідомляють “Новости-Казахстан”. 

Для скликання референдуму ініціаторам слід зібрати 200 тисяч підписів. Раніше Митний союз критикував і віце-прем’єр Казахстану Кайрат Келімбетов. “До створення Митного союзу ми мали певну ціну на споживчі товари. Зараз вона стає вищою. Чому? Тому що ми разом закрилися від Китаю. Населення резонно запитує: а навіщо нам Митний союз, якщо ціни на товари збільшуються? А тут ми повинні показувати вигоди. Відповідати, що ми разом щось будуємо і створюємо, щось спільне робимо”.

Україна ж шукає форми співробітництва із Митним союзом, сподіваючись на зниження ціни на енергоносії. 


коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7277 / 4.06MB / SQL:{query_count}