Кермуватимемо по-новому

Із жовтня по травень водіїв зобов’яжуть їздити з увімкненим ближнім світлом. Водночас невдовзі шофери самі вирішуватимуть, коли їм змінювати шини на авто

Із жовтня по травень водіїв зобов’яжуть їздити з увімкненим ближнім світлом. Водночас невдовзі шофери самі вирішуватимуть, коли їм змінювати шини на авто

Цього тижня Кабмін на закритому засіданні ухвалив нову версію Правил дорожнього руху, які набудуть чинності 15 квітня 2013-го. Як зазначають у Департаменті ДАІ України, зміни враховують положення Конвенції про дорожній рух і стандартів, що діють у Європейському Союзі. 
Серед основних змін – зобов’язання з 1 жовтня до 1 травня за межами населених пунктів їздити з увімкненим ближнім світлом фар. Як відомо, в США і країнах Євросоюзу всі водії цілодобово їздять з увімкненими фарами уже понад 20 років! Після внесення цього пункту до Правил дорожнього руху провели спеціальні дослідження. Вони свідчать: кількість ДТП зменшилася в середньому на 15%, інформує dt.ua. 
Також новація передбачає, що водії самі вирішуватимуть, коли їм змінювати шини на авто. Нові правила лише рекомендують використовувати шини, які відповідають стану дороги. Отже, інспектори ДАІ не зможуть штрафувати водіїв за використання шин, невідповідних сезону.   
“Я підтримую рух із увімкненим світлом за межами міста, адже це європейська практика. Освітлена машина буде привертати увагу інших водіїв, а це зможе зменшити кількість ДТП. Щодо заміни шин, то водії самі повинні розуміти: взимку не можна їздити на літніх шинах. Суперечливим є питання про те, чи справді не варто штрафувати за невчасну заміну шин. Адже нині є ще багато водіїв, які нехтують сезонною заміною, що може створювати аварійні ситуації”, – зазначив учора “Пошті” Андрій Корчинський, голова Асоціації вільних профспілок автотранспортників України. 
У Правила дорожнього руху вводять нові терміни, наприклад “газон”, “маневрування”. Зокрема термін “темний період доби”, за новими Правилами дорожнього руху, позначає частину доби від заходу до сходу сонця. До набуття чинності змінами цей термін позначав період від початку вечірніх сутінок до ранкових, тобто 30 хвилин до заходу і сходу сонця, інформує kommersant.ua. Також за європейськими зразками розробили 11 нових дорожніх знаків.
Вже за два місяці, згідно із нововведеннями, дорожні знаки матимуть перевагу над розміткою. Ба більше, до білої та жовтої дорожньої розмітки додадуть розмітку синього (місце паркування на проїжджій частині) та помаранчевого (тимчасова розмітка) кольорів. 
“Нововведення, за яким дорожні знаки переважатимуть над дорожньою розміткою, я абсолютно не підтримую. Насправді дорожні знаки та розмітка повинні відповідати одне одному. За дорожньою розміткою краще орієнтуватися, бо дорожній знак може висіти набагато далі. Інакше кажучи, це ще одна можливість працівникам ДАІ заробляти гроші, аргументуючись перевагою знаку над розміткою, – вважає Андрій Корчинський. – Та, на мою думку, головною зміною у Правилах дорожнього руху має бути забезпечення того, щоб їх дотримувались усі без винятку. А не так, як сьогодні, коли є обрані особи, які правил не дотримуються і які, напевно, найчастіше створюють аварійні ситуації”.  
У нових дорожніх правилах передбачено також посилення вимог до проїзду повз транспортні засоби зі знаком “Діти”. У проекті змін до Правил дорожнього руху запроваджено обов’язковість зниження швидкості водіями, які рухаються суміжною смугою. У ДАІ заявили: відразу штрафувати водіїв за порушення нових правил не будуть – шоферам  дадуть час звикнути до змін.

ДО ТЕМИ

Працівники Державтоінспекції Львова шостого лютого провели рейд, аби виявити водіїв-порушників, які нехтують правилами зупинки та стоянки у центрі міста. Рейд охопив територію від площі Марійської до проспекту Свободи. Найбільше порушників виявили серед місцевих таксистів: ті зупиняли своє авто де заманеться, інформує прес-служба міліції області. 
Інспектори ДАІ нагадують: за порушення правил зупинки та стоянки передбачена адміністративна відповідальність, а саме штраф у розмірі від 255 до 340 гривень. У Державтоінспекції Львова розповідають: водії, як правило, паркуються із порушенням на площі Марійській, проспектах Свободи та Шевченка, вулиці Січових Стрільців. 
КОМЕНТАРІ
Федір Васильків, начальник УДАІ у Львівській області: Володимир Казмірук, в. о. начальника ДАІ Львова:
- Із набранням чинності новацій у Правилах дорожнього руху, на мою думку, варто чекати позитивних змін. Передусім це стосується руху автотранспорту з увімкненим ближнім світлом фар. Це хороше нововведення, адже буде краще видно автомобілі, тож на дорогах траплятиметься менше зіткнень. Серед новацій і те, що тепер пріоритетними будуть дорожні знаки, а не розмітка на автошляхах. Нововведення набирають чинності із 15 квітня цього року. Звісно, водіям потрібен буде ще якийсь час, аби адаптуватися до змін. Тож порушників одразу не каратимемо - будемо проводити з ними роз'яснювальну роботу. Сьогодні ж серед порушень, якими найчастіше грішать водії ,- перевищення швидкості, порушення правил маневрування та кермування авто напідпитку. Здебільшого серед порушників - водії віком 21-30 років. З початку 2013-го інспектори ДАІ вже виявили на Львівщині понад 530 нетверезих водіїв, про правопорушення яких склали протоколи.   - Серед основних змін до Правил дорожнього руху, які будуть чинними з 15 квітня, є обов'язок з 1 жовтня до 1 травня на дорогах державного значення їхати з увімкненими фарами ближнього світла. Нині ж на дорогах державного значення автомобілі їдуть зазвичай на великій швидкості, а таке нововведення стане своєрідною позначкою кожного автомобіля. Також у місті буде заборонено зупинку і стоянку на тротуарах, чого до сьогодні не було. У ПДР включать такий новий термін як "газон", зупинка й стоянка на газонах буде забороненою. Запровадять низку нових дорожніх знаків: наприклад, буде знак "Пункт зупинки трамвая", "Кінець пункту зупинки трамвая", "Культова споруда", "Промислова зона".Сьогодні у Львові ДТП найчастіше стаються через перевищення безпечної швидкості та керування у стані алкогольного сп'яніння. Порушниками зазвичай є водії з малим стажем кермування. Поза тим шофери, які за кермом уже багато років, є набагато уважнішими на дорозі!Порушують Правила дорожнього руху й пішоходи. Львів'яни "полюбляють" переходити чи перебігати дорогу на заборонений сигнал світлофора або ж  у невстановлених місцях.
 
 
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.3821 / 4.14MB / SQL:{query_count}