Українські новини: телеграф

Зуб на олігархів

Лише 3% українців вірять, що нинішні олігархи заробили свій перший мільйон чесно. Абсолютна ж більшість наших громадян (87%) вважає, що гроші ці нажиті виключно нечесним походженням первісного капіталу більшості нинішніх багатих людей країни. Такі дані були оприлюднені Інститутом соціології НАН України на круглому столі “Перспективи модернізації в Україні і тенденції змін суспільної свідомості”. За даними соціологів, сьогодні маємо 14% респондентів, які вважають, що багаті люди в Україні “повинні сидіти у в’язниці”.

Кожній худобині – ім’я

В Україні можуть заборонити утримання і продаж худоби, яка не пройшла держреєстрацію. Як повідомляє УНІАН, Міністерство аграрної політики та продовольства України запропонувало ввести обов’язкову ідентифікацію сільськогосподарських тварин і заборонити утримання та продаж худоби, яка не пройшла державну реєстрацію. Відтак відомство пропонує внести зміни до деяких законодавчих актів України. Згідно законопроекту, розведення, утримання, забій, утилізація і продаж неідентифікованої худоби спричинить накладення штрафу в розмірі 3-5 неоподатковуваних мінімумів (51-85 гривень) для громадян та від 5 до 10 неоподатковуваних мінімумів (85-170 гривень) – для посадових осіб.

Автопромисловість з’їжджає

В Україні різко зменшився обсяг випуску автомобілів. За даними “Укравтопрому”, у січні 2013-ого він обвалився на 76%. У перший місяць року виготовили всього 14 вантажівок, 28 автобусів та 790 легкових авто. Рік назад за цей же час виготовили на 80% більше техніки: 333 вантажних авто, 212 автобусів та 4299 легкових автомобілів.

Дорожні гроші

Українські водії платять за дороги у десять разів більше, ніж йде на їхній ремонт. “Укравтодор” витрачає на покращення доріг всього два мільярди гривень на рік, у той же час загальна сума дорожнього акцизу, закладеного у вартість бензину, становить близько 20 млрд гривень на рік, повідомляє ZN.UA. За інформацією “Укравтодору”, потрібно відремонтувати 170 тис. км і 90% з них відпрацювали свій вік по два-три рази, тому вимагають капітального ремонту. Для цього потрібно щонайменше 450 млрд грн. Утім, “Укравтодор” отримує у тридцять разів менше коштів – 15 млрд грн. Із них на утримання і ремонт доріг йде не більше 15%. Решта грошей – повернення кредитів.

Обман Януковича

Європейське енергетичне співтовариство (ЄЕС) запевняє, що Україна не зверталася по допомогу для вирішення конфлікту із “Газпромом”. Про це йдеться в листі директора секретаріату Європейського енергетичного співтовариства (ЄЕС) Янеша Копача на ім’я Президента України Віктора Януковича. Нагадаємо, Віктор Федорович нещодавно заявив, що звернувся по допомогу до ЄЕС, але там відмовчалися. Янеш Копач у листі наголошує, що Україна досі не запросила секретаріат до участі у двосторонній дискусії з Росією щодо боргу у сім мільярдів доларів.

Прості цінності

Для українців найголовнішими цінностями є здоров’я та родина. Загалом наших громадян найбільше хвилюють прості життєві цінності. Водночас за останні 12 років істотно зросла значущість соціальних та політичних проблем. Найважливішими для українців є здоров’я (4,74 бала за 5-бальною шкалою), сім’я (4,72), діти (4,67), добробут (4,67). Такі дані оприлюднені учора Інститутом соціології НАН України.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
7.2841 / 4.08MB / SQL:{query_count}