Що таке торч-інфекції?

“Ми з чоловіком плануємо дитину. До настання вагітності хочемо здати всі необхідні аналізи. Уже звернулися до лікаря, який склав список необхідних аналізів та порадив звернутися до приватних лабораторій.
У списку є аналізи на торч-інфекції. Розшифруйте, будь ласка, що це за інфекції і де можна здати такий аналіз безкоштовно?”
Ольга Краснощока, м. Львів
 
Марія Малачинська, в. о. директора Львівського обласного центру репродуктивного здоров’я населення: 
– За першими буквами латинських назв інфекцій, що входять до цієї групи, цю групу називають TORCH-інфекціями або інфекціями TORCH-комплексу. Розшифровується абревіатура TORCH таким чином: Т – токсоплазмоз; О – інші інфекції; R – краснуха; С – цитомегаловірусна інфекція; H – герпес.Безкоштовно здати аналізи на TORCH-інфекції можна у Львівському обласному центрі репродуктивного здоров’я населення, що по вул. В. Короленка, 9. Центр працює щодня, крім неділі, у дві зміни. Попередньо записуватися не потрібно.
Здавати аналізи (кров із вени) бажано зранку, натще. Не варто здавати їх у другій половині дня, оскільки будь-яка їжа, яку ви вживали, може впливати на результати. Аналізи на TORCH-інфекції роблять у два етапи, між першим та другим етапом має минути 10–14 днів. Після цього оцінюється наявність імуноглобулінів М чи G. Подальше консультування за результатами аналізів здійснює лікар.
Найкраще здавати кров на наявність антитіл до TORCH-інфекцій ще до настання вагітності, під час її планування. Найнебезпечнішим для плоду є первинне зараження торч-інфекціями на тлі вагітності.
 
 

Де можна пройти тест на СНІД?

“Я хочу перевіритися на ВІЛ/СНІД, але не знаю, куди можна звернутися. Підкажіть, будь ласка, де саме можна здати такі аналізи і чи є вони безкоштовними? Мене цікавлять заклади, у яких би не вимагали паспорта та робили їх анонімно”
Андрій Скрапчук, м. Львів 
 
Марія Калита, дільничний сімейний лікар:
– Тестування на ВІЛ є безкоштовним, конфіденційним і, за бажанням пацієнта, анонімним. Якщо людина хоче здати кров на аналіз на СНІД анонімно, то вона має на це повне право, і ніхто не може вимагати у неї документи. Якщо ж людині потрібно мати  офіційну довідку про результати аналізу, доведеться приходити з паспортом.
Забір крові можна зробити у поліклініці за місцем проживання, звернувшись у кабінет інфекційних захворювань або в кабінет довіри. Окрім цього, у поліклініках кожна людина може отримати консультації кваліфікованих фахівців з усіх питань, пов’язаних з наркоманією, ВІЛ/СНІДом та інфекціями, що передаються статевим шляхом. Зробити тест можна й у Львівському обласному центрі з профілактики та боротьби зі СНІДом, що по вул. Лисенка, 45, або ж у Львівському обласному центрі репродуктивного здоров’я населення, що по вул. В. Короленка, 9.
У той день, коли людина планує робити аналізи, бажано не снідати і не вживати жодних ліків. Негативний результат буде за одну-дві доби. Якщо результат виявиться позитивним, скажуть, що необхідно здати додаткові аналізи, теж безкоштовно.  
 

Скільки часу дитині можна дивитися телевізор і користуватися комп’ютером?

“Шестирічний син Сашко дуже любить дивитися мультики. Зранку вмикає телевізор, а ввечері просить, щоб йому увімкнули комп’ютер. Коли ж син не в садочку, то з бабусею, і  телевізор увімкнений практично весь день. Підкажіть, будь ласка, скільки часу на день дитині можна дивитися телевізор і користуватися комп’ютером та якою має бути відстань між дитиною і цими пристроями?”
Зіновія Партика, м. Львів
 
Галина Вержиковська, завідувач відділення гігієни дітей і підлітків Львівської міської СЕС:
– Без шкоди для здоров’я діти дошкільного віку можуть дивитися телевізор упродовж 30 хвилин, діти молодшого шкільного віку – одну годину, середнього шкільного віку – півтори години, а старшокласники – дві години, не більше. Цих рекомендацій бажано дотримуватися, оскільки миготіння зображень на екрані телевізора може призвести до перенапруження не лише очей, а й нервової системи.
Користуватися комп’ютером дошкільнятам взагалі заборонено. Відстань від дитини до телевізора має становити два-три метри, але не більше ніж п’ять чи п’ять з половиною метрів. При чому дуже важливо, аби батьки слідкували за тим, як саме дитина дивиться телевізор чи сидить за комп’ютером. Правильно сидіти у зручному кріслі. У жодному разі не можна лежати чи напівлежати у кріслі.
 
 

які вітаміни є у квашеній капусті?

“Наприкінці зими особливо відчутним є брак вітамінів. Але в цей період важко знайти продукти, у яких збереглися бодай якісь корисні властивості – овочі, що продають на ринку, “підсипані”, із фруктів – лише цитрусові. Чула про те, що у зимово-весняний період найкраще їсти квашену капусту. Скажіть, будь ласка, чи справді це так і в чому ж її користь?”
Ольга Кузьмич, м. Львів
 
Зоряна Завада, голова Асоціації дієтологів Львівщини:
– Це справді так. Парадокс у тому, що квашена капуста значно корисніша для організму людини, ніж свіжа. Процес заквашування збагачує свіжу капусту корисними речовинами, вітамінами, необхідними для нормальної життєдіяльності людини. Якщо людина з’їдає щодня по 300 г капусти, у неї підвищується імунітет, знижується ризик виникнення серцевих хвороб, покращується секреція травних залоз та підвищується стресостійкість організму. До речі, абсолютно всі корисні властивості квашеної капусти зберігаються упродовж десяти місяців з дня приготування цього продукту.
Крім відомого вітаміну Е, у квашеній капусті є рідкісний вітамін U, який попереджає утворення виразок на стінках шлунку та дванадцятипалої кишки. Міститься у ній і аскорбиген (похідна аскорбінової кислоти), який не руйнується навіть за тривалого її зберігання.
Квашена капуста корисна практично всім. Зловживати нею не треба особам з виразкою шлунку та дванадцятипалої кишки, людям, що мають жовчнокам’яну хворобу, а також ниркову недостатність, гіпертонію і захворювання підшлункової залози. Тим, хто хворіє на цукровий діабет, перед приготуванням квашену капусту бажано добре промити та відварити.
 
 
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
9.3974 / 4.13MB / SQL:{query_count}