Як змінити перелік предметів на ЗНО?

“Я вже зареєструвався для проходження зовнішнього незалежного оцінювання та отримав відповідний сертифікат, проте вирішив подавати документи до кількох вищих навчальних закладів. Тому мені потрібно додатково пройти тестування з ще одного предмета – хімії. Як можна додати цей предмет до основного переліку предметів, з яких писатиму тестування?”
Олег Барковський, м. Дрогобич
 
Лариса Середяк, директор Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти:
– Якщо вступник уже має на руках сертифікат ЗНО–2013, але хоче змінити кількість предметів, з яких писатиме тести зовнішнього незалежного оцінювання, потрібно повторно зареєструватися, тобто повторно заповнити заяву-реєстраційну картку, сформувати пакет реєстраційних документів та додати отриманий сертифікат. 
Документи, які потрібно надіслати:
– копія паспорта або свідоцтва про народження (якщо станом на 1 вересня 2012 року вам ще не виповнилося
16 років);
– копія атестата або довідка з навчального закладу відповідно до форми УЦОЯО;
– дві фотокартки розміром 3х4 см.
На копіях потрібно написати “згідно з оригіналом”, вказати своє прізвище та ініціали, поставити підпис і дату. Нотаріально завіряти документи не потрібно!
Зміни до реєстраційних даних можна вносити лише до 5 березня (дата подання визначається за поштовим штемпелем). Основна сесія ЗНО триватиме із 3 по 27 червня. 
Графік проведення ЗНО:
3 червня – хімія; 
5, 6 червня – українська мова та література; 
8 червня – іноземна мова (англійська, німецька, французька або іспанська); 
10 червня – російська мова; 
12, 13 червня – математика; 
15 червня – географія; 
17 червня – всесвітня історія; 
19, 20 червня – історія України; 
22 червня – фізика; 
25 червня – біологія; 
27 червня – світова література.
 
 

Яка Допомога нараховується при народженні двійні?

“Цього місяця чекаємо на подвійну радість у нашій сім’ї – дружина вагітна двійнею. Окрім цього, ми вже маємо донечку. Скажіть, будь ласка, як нараховуватиметься допомога при народженні дитини, якщо народиться двійня?”
Максим Маяковський, м. Львів
 
Оксана Яковець, заступник начальника управління праці соціального захисту населення Львівської облдержадміністрації:
– При народженні двійні або більшої кількості дітей кожна дитина з них вважається наступною. Якщо це перші пологи, то мама отримає допомогу як за першу і за другу дитину. 
У вашому ж випадку, якщо сім’я вже виховує дитину, при народженні двійнят чи близнят їм виплачуватимуть подвійну допомогу: на першу дитину із двійні – як за другу дитину, на другу – як за третю. Виплати сумуватимуться. 
За першу дитину з 1 січня 2013 р. батькам виплатять 29 160 грн, за другу – 58 320 грн, а за третю – 116 640 грн. Перша виплата у всіх випадках становитиме 9 720, наступні рівними частинами виплачуватимуть упродовж 24, 48 та 72 місяців відповідно. У вашому випадку мамі одразу ж нарахують 19 440 грн. 
Аби отримати допомогу, необхідно звертатися  упродовж не більш ніж 12 календарних місяців після народження дитини, інакше допомогу не призначать.
Перелік документів, необхідних для отримання допомоги:
– паспорт або інший документ, який посвідчує особу; 
– заява, яка заповнюється безпосередньо у відділі соціального захисту населення;
– копія свідоцтва про народження дитини;
– витяг із РАЦСу або довідка з селищної чи міської ради для виплати допомоги;
– копія рішення про усиновлення, опіку (подають лише опікуни);
– довідка про склад сім’ї та копії свідоцтва про народження всіх дітей (ці документи подають особи, які звертаються з метою призначенням допомоги при народженні другої і наступної дитини).
 
 

Чи можна повернути частину коштів, сплачених за навчання у виші?

“Минулого року донька вступила на платну форму навчання у один із вишів Львова. Ще тоді ми знали, що маємо можливість отримати податковий кредит за навчання та повернути частину грошей. Скажіть, будь ласка, які документи потрібно подати для отримання податкового кредиту?”
Марина Леопольська, м. Сокаль
 
Тарас Радзівіл, фінансовий консультант:
– Усі студенти (за деякими винятками), які навчаються на платній формі навчання у вишах, мають право на повернення частини сплаченої суми. Максимально можна повернути 15%. Щоб розрахувати суму, потрібно знати суму, сплачену за навчання, суму нарахованої заробітної плати особі, яка оплачувала навчання (із довідки про доходи) та суму стягнених податків (із довідки про доходи).
Від суми нарахованої заробітної плати потрібно відняти суму плати за навчання. Отримане число треба помножити на величину податку з доходу (15%). Тепер від суми податків, отриманих з нарахованої заробітної плати, потрібно відняти отримане число. Отримаємо ту частину коштів, яку можуть повернути.
Щоб отримати такі кошти, потрібно звернутися до державної податкової інспекції до 1 травня 2013 року. Із собою треба мати такі документи:
1. Видана роботодавцем довідка про отриманий у 2012 р. дохід у вигляді заробітної плати та утриманий податок з доходів фізичних осіб.
2. Заява із зазначенням банківського рахунка ощадної книжки.
3. Копія паспорта.
4. Копія довідки про індивідуальний ідентифікаційний номер (дитини та того з батьків, хто подає декларацію).
5. Копія договору з навчальним закладом.
6. Копії квитанцій про сплату за навчання за рік.
7. Копії свідоцтва про народження та паспорта дитини (студента).
8. Довідка з навчального закладу про кількість місяців навчання дитини.
На податковий кредит не мають право громадяни, які одержують доходи, відмінні від заробітної плати. До таких осіб належать, зокрема, військовослужбовці, співробітники органів внутрішніх справ, суб’єкти підприємницької діяльності.
 

Як Оформити субсидію?

“Уже близько року я не працюю, бо перебуваю на заслуженому відпочинку. Пенсії, яку отримую, не вистачає для оплати комунальних послуг у повному обсязі. Нещодавно дізналася, що можу отримувати субсидію. Які документи потрібні для оформлення субсидії?”
Марія Будовська, м. Львів
 
Наталя Федорович, начальник управління соціального захисту Львівської міськради:
– Якщо розмір плати за житлово-комунальні послуги в межах норм споживання перевищує 10% (для пенсіонерів) або 15% від середньомісячного сукупного доходу, то сім’я має право на житлову субсидію, яка призначається на шість місяців. 
Для призначення субсидії громадянин подає:
– документ, який посвідчує особу (паспорт);
– довідки про доходи всіх членів сім’ї за попередні шість місяців.
У районному відділі управління соцзахисту громадянин заповнює заяву, де вказує розмір житлової площі, доходи працездатних та непрацездатних членів сім’ї за останні шість місяців, вписує усе майно, у тому числі й автомобільний транспорт.
Для заповнення заяви необхідні такі документи:
– паспорти всіх членів сім’ї;
– ідентифікаційні номери;
– трудові книжки (для непрацюючих пенсіонерів).
Особи, яким призначено субсидію, зобов’язані щомісяця сплачувати свою обов’язкову частку витрат на оплату цих послуг. Якщо громадяни не сплачують відповідну частку, надання субсидії припиняється.

Телефони  для попереднього запису на прийом у відділ соцзахисту
та отримання консультацій з питань житлових субсидій:
Галицький відділ:           тел.: 235-80-83 (вул. Ф. Ліста, 5)
Личаківський відділ:       тел.: 235-71-62 (вул. Театральна, 10)
Франківський відділ:      тел.: 237-50-81 (вул. Ген. Чупринки, 85)
Залізничний відділ:         тел.: 295-82-28 (вул. Виговського, 34)
Шевченківський відділ:   тел.: 252-28-40 (вул. Липинського, 11)
Сихівський відділ:          тел.: 254-64-80 (просп. Червоної Калини, 66)
 
 
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
13.2601 / 4.16MB / SQL:{query_count}