Накачали проблем

Якщо урядовці не перестануть використовувати неліцензійне програмне забезпечення, країну можуть чекати неприємності

Якщо урядовці не перестануть використовувати неліцензійне програмне забезпечення, країну можуть чекати неприємності

 За останні два роки в Україні погіршилася ситуація із захистом авторських прав. Настільки серйозно, що країну можуть чекати санкції. Міжнародний альянс інтелектуальної власності (IIPA) рекомендує надати Україні статус priority foreign country, після чого ми станемо ворогом номер один і найбільшим порушником авторських прав у світі. IIPA рекомендує Американському торговельному представництву позбавити Україну права отримувати торгові пільги.

Наразі Україна разом із Аргентиною, Чилі, Китаєм, Коста-Рікою, Індонезією та Росією входить до списку країн, в яких законодавство про авторське право “викликає занепокоєння” (priority watch list). Однак, як йдеться у новій спеціальній доповіді 301 про захист та дотримання авторських прав, за останні два роки ситуація в Україні серйозно погіршилася. 

“Є багато прикладів проблем із авторськими правами в Україні сьогодні – від цифрового і паперового піратства до використання неліцензійного програмного забезпечення урядовими міністерствами. Ці проблеми поширені віддавна. Незважаючи на заклики до виправлення ситуації, різні відомства в Україні (включаючи Міністерство внутрішніх справ, податкову службу та прокуратуру) й далі відверто користуються неліцензійними програмами. 

Ці та деякі інші державні установи, що є найбільшими користувачами неліцензійного програмного забезпечення, подають поганий приклад для бізнес-середовища, в якому незаконне використання програм є практичною нормою”, – йдеться у звіті Міжнародного альянсу інтелектуальної власності.

Там вказують на два важливих моменти. По-перше, проблема ця хоч і давня, але за останні два роки вона погіршилася – попри обіцянки виправитися. По-друге, Україна експортує піратство на два боки – до країн СНД і до ЄС. “Україна зарекомендувала себе як “тиха гавань” для злочинних синдикатів, що порушують інтелектуальні права”, – підсумовують у IIPA.

Як очікується, влада США розглядатиме пропозицію і після консультацій із урядом України та правовласниками вирішать, що робити. Оскільки ж про санкції говорять щонайменше два роки, цілком можливо, що цього разу порушення інтелектуальних прав для урядовців не мине безслідно. 

Цікаво, що сьогодні в українських судах розглядається низка позовів, які стосуються використання неліцензійних програм Microsoft. За даними Watcher, загальна сума у цих позовів близька до мільйона гривень. Здебільшого йдеться про тяганину із організаціями. Минулого року, наприклад, винесено 27 обвинувачувальних вироків. У них йшлося про штрафи від 3,4 до 34 тисяч гривень і навіть про позбавлення волі до трьох років (щоправда умовно).

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6287 / 4.07MB / SQL:{query_count}