Ситуація на “Фаїні” критична

На захопленому сомалійськими піратами судні "Фаїна" немає ані води, ані їжі. Відтак ситуація найближчими днями може стати критичною. Про це повідомляє одне з українських видань.

На захопленому сомалійськими піратами судні "Фаїна" немає ані води, ані їжі. Відтак ситуація найближчими днями може стати критичною. Про це повідомляє одне з українських видань.

Як вдалося з'ясувати, ватажка корсарів Мохамеда немає на місці. Журналісти, які зателефонували на супутниковий телефон до піратів почули таку відповідь: "Передайте усім, що команда помре. Може, вже завтра", - сказав один з них.

Своєю чергою, представник судновласника і керівника компанії "Томекс" Віктор Муренко розповів, що тиждень тому на судні закінчилися їжа і вода.

Якийсь час пірати годували наших моряків, привозячи провіант з берега. Але з 21 жовтня припинили це робити. Це підтвердили й у МЗС України. Але, за його інформацією, запаси про­візії, води і пального вже в середу передадуть на борт "Фаїни".

"Відпрацьовували морський і повітряний варіанти доставки, зупинилися на другому, щоб вантаж скинули вертольотом з одного з військових кораблів", - додає він.

Віктор Муренко повідомив, що стан здоров'я всього екіпажу в нормі. "Хлопці хоч і виснажені, але ніхто з них не хворів. Єдине, вони всі морально втомлені. Їх тримають усіх в одній кімнаті. Випускають тільки кухарів на камбуз, старшого механіка до двигуна і капітана на місток", - говорить Муренко.

За його словами, пірати жодного разу не змінювали суми викупу. Сьогодні це 20 мільйонів доларів.

"Тільки в перший день захоплення була цифра 5 млн дол. Але ця цифра була тільки доти, поки пірати не зрозуміли, що жодне судно, що стоїть навколо них, не становить загрози. Єдине, що потім вони запропонували, - це при швидкому розрахунку знизити суму до 19 мільйонів, але ні про які вісім мільйонів мова ні разу не йшла", - наголосив Муренко.

Він також додав, що заяви про те, що гроші зібрані, заважають переговорному процесу.

"Якщо є ці гроші, дайте! Ці заяви дуже шкодять переговорам. В Україні є сомалійські студенти, які це все чують, телефонують туди і повідомляють їм, що все ОК, вам зараз усе привезуть, мовляв, приготуйтеся. А потім пірати нам говорять: "У вас же гроші є, чого ви не везете? " - розповів Муренко.

 

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.2850 / 3.97MB / SQL:{query_count}