Українські новини: телеграф

Бюджет підписано

Президент підписав головний фінансовий документ країни, прийнятий на останньому засіданні ВРУ шостого скликання. Про це учора повідомила прес-служба глави держави. Нагадаємо, в урядовий варіант бюджету внесли лише незначні виправлення. Хоча прем’єр-міністр Микола Азаров одразу ж після прийняття заявив, що бюджет зовсім скоро мають намір переглянути.

На референдумі оберуть гімн

Наступного року у столиці відбудеться референдум, на якому обиратимуть гімн міста. У опитник занесуть два варіанти гімну: пісні “Як тебе не любити, Києве мій” І.Шамо на вірш Д.Луценка та “Київський вальс” П.Майбороди на вірш А.Малишка. Про це повідомила прес-служба голови департаменту культури та комісії Київради із питань культури та туризму Олександра Бригинця.

Газ не дозволяє

Україна не зможе вважатися незалежною країною, доки не позбудеться енергетичної залежності від Росії. Про це заявив директор департаменту інформаційної політики МЗС Олег Волошин під час засідання круглого столу в Києві, повідомляє ZN.UA. “Ті ризики і виклики, які були на початку існування незалежної України, повністю не зникли. Наприклад, ми досі не вирішили питання залежності від Росії по газу. За 20 років це питання не було вирішене”, – сказав представник МЗС. За його словами, “Україна не може бути повноцінно незалежною державою, якщо вона настільки сильно залежить від стратегічних ресурсів свого сусіда”.

Ядерний терорист

У Севастополі невідомий погрожував підірвати ядерну бомбу. Про це повідомляє “Укрінформ” із посиланням на Управління зв’язків із громадськістю МВС України. Там розповіли, що до однієї із чергових частин міста двічі телефонував чоловік, який погрожував підірвати ядерну бомбу, якщо у місті не припинять труїти тварин та не звільнять з місцевої міліції названих ним працівників. “Терористом” виявився 32-річний місцевий мешканець, який уже був раніше засудженим за незаконні операції зі зброєю. Він також перебуває на диспансерному обліку у нарколога. До речі, в Україні нещодавно посилили відповідальність за неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян. Тепер за “телефонний жарт” можна сісти за ґрати на термін від двох до восьми років.

Людей більшає

На початок листопада в Україні проживало 45 млн 560 тис. 255 людей. Такі дані учора оприлюднила Державна служба статистики. Там зазначають, що у містах живе 31 млн 363 тис. осіб, а у сільській місцевості – 14 млн 197 тис. Це вже другий місяць, під час якого зафіксовано приріст кількості населення. Уперше це відбулося у вересні. За 2011 р. українців стало на 144,9 тис. осіб менше. Тоді в Україні жило 45 млн 633,6 тис. людей.

Воєнізована країна

Україна потрапила до двадцятки найбільш мілітаризованих країн. Це означає, що витрати на охорону здоров’я чи освіту у нас поступаються перед витратами на оборону. Згідно з Глобальним індексом мілітаризації, Україна замикає першу двадцятку країн із найбільш воєнізованими економіками. Загалом дослідження Боннського міжнародного інституту конверсії, який і укладає рейтинг, показує, що найбільш мілітаризованим регіоном світу є Близький Схід. За “Глобальним індексом мілітаризації”, перше місце у 2012 році посів Ізраїль, за ним йдуть Сінгапур і Сирія. Росія опинилася на четвертому місці, Сполучені Штати посіли 30-те місце, а Китай – 83 місце. Цікаво, що у рейтингу немає Північної Кореї.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.5720 / 4.08MB / SQL:{query_count}