Невеселі українські реалії

50% роботодавців не оплачують відпустки працівників

50% роботодавців не оплачують відпустки працівників

Оплачуваний лікарняний і відпустку в Україні пропонують всього 50% роботодавців. За даними компанії Smart Solution, безкоштовне медичне страхування надає лише 40% компаній, а абонементи в басейн – ще менше. 

Як пише журнал “Кореспондент”, третина працівників скаржиться на погіршення зору і на незручні стільці в офісах, які призводять до захворювань спини.

Головна відмінність умов в українських компаніях від західноєвропейських – бажання наших вичавити з персоналу максимум без фінансових витрат. Тим більше профспілки в Західній Європі ефективніше захищають права всіх найманих працівників. “Ми звикли, що працюємо на повну потужність, і зовсім не думаємо про майбутнє”, – розповідає Олена Грищук, директор рекрутингової компанії “Форсаж”.

Зараз більшість офісних працівників в Україні страждають на болі в спині, шлунку, погіршення зору і депресію. Сімейний лікар Костянтин Зеленський розповідає, що до нього звертаються з подібними скаргами пацієнти 30-40 років, і саме представники цієї вікової категорії найчастіше користуються медстрахуванням. Лише кожен п’ятий українець щорічно відвідує лікарів з метою профілактики захворювань, а 16% українців проходять медогляд раз на кілька років.

Закордонні ж компанії мотивують своїх працівників вести здоровий спосіб життя, наприклад, розсилають дані про те, скільки кожен співробітник пропустив днів через хворобу. В Україні люди готові виходити на роботу хворими, не вимагати медстрахування і працювати на 150% лише через високу конкуренцію. Зараз у нас в країні небагато компаній, які готові утримувати цінні кадри турботою про їх здоров’я.

Роботодавців, які надають повне страхування, а також додаткові абонементи в спортзали, можна перерахувати на пальцях. Раніше повідомлялося, що на додаткову роботу заради збільшення доходів готові 90% громадян. При цьому вже кожен четвертий працевлаштований українець має джерело додаткового заробітку. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
2.3584 / 4.07MB / SQL:{query_count}