“Швидка” допомога стане ще швидшою?

Згідно з реформою, карета “швидкої” має прибути на допомогу пацієнту в межах 10 хвилин

Згідно з реформою, карета “швидкої” має прибути на допомогу пацієнту в межах 10 хвилин

Кабінет Міністрів розглянув порядок реформування системи швидкої медичної допомоги, запропонований Міністерством охорони здоров’я. Зокрема реформа передбачає встановлення тимчасового нормативу подачі машини до пацієнта – 10 хвилин у місті й 20 хвилин у сільській місцевості, пише “Комерсант-Україна”. Щоб досягти такої швидкості, бригадам швидкої допомоги доведеться розміщуватися в тимчасових і постійних пунктах базування.

“У селах пункти постійного базування будуть перебувати при фельдшерсько-акушерських пунктах та амбулаторіях, у місті – при лікарнях. У дений час бригада може чергувати в автомобілі, очікуючи команду диспетчера”, – зазначив начальник відділу екстреної медичної допомоги та медицини катастроф МОЗ Михайло Стрельников.

При цьому відповідальність за несвоєчасну подачу машини пропонується покласти на диспетчера. У міністерстві зазначають, що запис дзвінка в центрі екстреної допомоги дозволить зафіксувати час прийому виклику і те, як швидко він був переданий бригаді швидкої. В ідеалі інтервал не повинен перевищувати однієї-двох хвилин.

Тимчасом, президент Всеукраїнського лікарського товариства Олег Мусій вважає, що швидка подача автомобіля неможлива при нинішньому стані доріг.

“Відремонтувати дороги можна у найкоротші терміни, якщо на те є політична воля. У цьому ми переконалися на прикладі підготовки до Євро-2012”, – заявив він.

Окрім цього, реформа передбачає створення центрів екстреної медичної допомоги, фінансування яких буде здійснюватися через обласні бюджети. Також пропонується, щоб швидку допомогу можна було викликати за номерами “103” і “112”.

До речі, загальну вартість реформування системи швидкої медичної допомоги чиновники не називають, заявляючи, що достатньо буде “бюджетних відрахувань”. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6732 / 4.08MB / SQL:{query_count}