Небезпеки перевірок

Активісти упродовж жовтня вивчали стан дотримання прав громадян на вокзалах

Активісти упродовж жовтня вивчали стан дотримання прав громадян на вокзалах

Порушення прав громадян співробітниками міліції на вокзалах і автовокзалах України – поширена практика. Такого висновку дійшли члени моніторингової групи в рамках кампанії “Міліція під контролем”. 

Незаконне проведення особистих обшуків громадян та їх речей, необґрунтовані перевірки паспортних даних та висунення претензій і вимог до громадян без правових на те підстав – ось основні порушення, до яких найчастіше вдаються працівники патрульно-постової служби вокзалів. Про це йдеться у звіті Асоціації українських моніторів з прав людини, активісти якої впродовж жовтня вивчали стан дотримання прав громадян на вокзалах. 

“Ми прослідкували за роботою міліціянтів на вокзалах 16 областей України, – розповів в інтерв’ю “Німецькій хвилі” виконавчий директор Асоціації Вадим Пивоваров. – Правоохоронці широко застосовують справжнісінькі обшуки, називаючи це “поверхневим оглядом”, що взагалі не передбачено жодним нормативно-правовим актом України. Міліція ж керується відомчими інструкціями”, – додає правозахисник.

Перевірка документів – не менш росповсюджена практика, яка часто здійснюється на підставі власних оцінювань міліціянтів, а не за підозрою у вчиненні правопорушення, як того вимагає закон. 

У поле зору правоохоронців передусім потрапляють особи з нетиповою для українців зовнішністю, нетрадиційним одягом, молоді люди, наркозалежні та безпритульні, а останні нерідко терплять від насильства, каже Вадим Пивоваров.

Практика безпідставних обшуків та перевірки документів особливо поширена на вокзалах великих обласних центрів, де є потік заробітчан, зокрема із Росії, зазначають в Асоціації. 

“На наші звернення про порушення, керівництво міліції реагує, дисциплінарно караючи правоохоронців”, – каже Пивоваров. Але, з його слів, проблема залишається – немає системної роботи. В офісі українського омбудсмена запропонували скерувати на адресу Міністерства юстиції звернення, аби відомство привело у відповідність нормам закону правові акти міліції, які регламентують процедуру обшуку особи. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.3863 / 3.98MB / SQL:{query_count}