Коли хочеться, але не можеться

Українці люблять заощаджувати, але… не мають змоги це робити

Українці люблять заощаджувати, але… не мають змоги це робити

Наші співгромадяни вважать грошові заощадження важливим елементом свого життя, проте українські реалії ставлять їх у незручне становище, коли заощаджувати особливо й нічого. Тільки 7% українців ігнорують зберігання особистого прибутку на майбутнє, а отже не хвилюються про день завтрашній, маючи змогу отримувати все необхідне вже зараз. 

Саме такі результати показали дані дослідження “Ставлення до заощаджень” (“The savings behavior: country overview”), яке проводилося у 15 найбільших містах України. Якщо проаналізувати його дані, то висновки є доволі невтішними. Так, 76% українців вважають особисті заощадження “дуже важливими” та “швидше важливими” і лише 4% ставляться до цього як до “не дуже важливої справи”. Абсолютно неважливими заощадження вважають 3% наших громадян.

Такі дані свідчать не лише про традиційну українську ощадливість, а й про соціальну незадоволеність українців власними доходами. Адже у 67% бережливість українців є ознакою невпевненості у своїй перспективі – накопичення капіталу відбувається на чорний день. 

Незважаючи на бажання українців зберігати свої гроші, такої змоги у них немає. За результатами дослідження, лише 30% громадян регулярно відкладають певну суму. При цьому майже половина з них вкрай незадоволена тим, що все ж вдалося зекономити. Це не дивно, якщо врахувати, скільки саме відкладають українці: 64% – менше ніж 500 гривень на місяць, і лише 5% – понад 1 100 гривень. 

Щодо способу зберігання грошей, то українці традиційно із недовірою ставляться до новітніх фінансових систем та віддають перевагу відкладанню готівки “під матрац” (51%). Популярність банківських продуктів розподілилася так: 27% опитаних зберігають свої кошти на картках, 17% – на депозитах і лише 7% – на поточних рахунках.

При цьому українці вперто зберігають гроші у гривнях, ігноруючи численні прогнози про підвищення рівня інфляції та можливий обвал національної валюти. 

Як вже зазначалося, 67% українців відкладають кошти на чорний день. Інші здебільшого накопичують гроші, щоб витратити їх на життєво необхідні речі й задоволення своїх бажань. 45% намагаються накопичити гроші для дорогих покупок чи ремонту, 30% – для відпочинку, 22% – для майбутніх покупок, на які їм поки не вистачає коштів, 20% так дбають про пенсійне забезпечення, і лише 8% громадян заощаджують для інвестування у власний бізнес.

31% українців цікавиться матеріалами ЗМІ, присвяченими грошам та способам їх заощадження, 17 % уважно прислуховується до висловлювань експертів банківської сфери на цю тему, а 20% зізналися, що знають про доступні способи заощаджень недостатньо. Переважна більшість наших співгромадян (69%) говорить про зацікавленість у підвищенні рівня власної фінансової та економічної обізнаності. 


коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4382 / 3.98MB / SQL:{query_count}