Ми без ГМО

Сьогодні в продуктах, які продаються в Україні, практично відсутні генетично модифіковані організми.

Сьогодні в продуктах, які продаються в Україні, практично відсутні генетично модифіковані організми.

Про це повідомляє ZN.UA, посилаючись на слова директора Інституту екогігієни і токсикології ім. Л. Медведя Міністерства охорони здоров’я України Миколи Проданчука.
Згідно законодавства, у вільному продажу і на полях можуть бути лише ті ГМО, які отримали висновок про можливість їх використання як продуктів харчування і внесені до держреєстру харчових продуктів. Але сьогодні, каже Проданчук, таких організмів у державному реєстрі немає, оскільки безпека жодного з них не доведена. Тобто використання ГМО в Україні заборонено. “Перш за все, я хочу спростувати інформацію, що сьогодні в кожному продукті харчування містяться ГМО. Це міф, який давно тиражується... Тести, які ми регулярно проводимо, свідчать, що за останні п’ять років кількість випадків виявлення ГМО в продуктах харчування зменшилася в тисячі разів”, – запевнив Проданчук.
Крім того, на думку представника Міністерства охорони здоров’я, застосовувати модифіковану сировину в Україні економічно не вигідно. “Використовувати ту ж сою з ГМО у нас не дешевше, ніж звичайну. Навіщо ж виробникам ризикувати, порушуючи закон?”, – сказав він. Відтак українські виробники самі не зацікавлені у тому, щоб ГМО були присутні в складі їхньої продукції, оскільки це значно збільшує ризики у реалізації товару на внутрішньому і зовнішньому ринках.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
5.7879 / 4.06MB / SQL:{query_count}