Злочинці чи жертви?

Справа “дніпропетровських терористів” оповита нюансами

Справа “дніпропетровських терористів” оповита нюансами

Чотирьох чоловіків, звинувачених у тер­актах у Дніпропетровську, мають намір засудити вже найближчим часом. Слідство завершено, а справу скеровано до Вищого спеціалізованого суду України. Операцію українських слідчих органів можна було б вважати успішною і чистою, проте чимало нюансів залишаються так і не з’ясованими. Тим часом адвокати обвинувачених заявляють про те, що їх підсудні скерували скаргу до Європейського суду з прав людини.

“Досудове слідство проведено у встановлені законом терміни – впродовж п’яти місяців. В одному провадженні було об’єднано вісім кримінальних справ, які складаються з 26 епізодів злочинної діяльності”, – сказав заступник генерального прокурора України Віктор Войцишен, оголошуючи ситуацію із затриманими.

За офіційними даними, двох затриманих – дніпропетровського політолога та його товариша – звинувачують у створенні терористичної групи, ще двоє проходять як їхні пособники. Цю версію відпрацьовували вже давно, проте тільки зараз отримала своє офіційне обрамлення. Із версією слідчих не погоджуються самі підозрювані, двоє чи троє з яких оголосили голодування. 

Ті, кого слідчі вважають терористами, маніфестують, що вони не винні. Адвокати підозрюваних заявляють, що принаймні двоє з них не мають жодної причетності до злочину. Так, адвокат одного із затриманих, Дмитра Реви –Оксана Томчук заявила, що її клієнт (заразом і рідний брат) зараз голодує на знак протесту проти звинувачень.

Найбільший сплеск емоцій звинувачуваних у тероризмі викликав фільм “Пекельне пекло”, який транслювався на Першому національному каналі. У ньому підозрюваних було названо злочинцями й убивцями… 

Окрім цього, запевняють адвокати ще одного “терориста” Льва Просвіріна, у фільмі подається завідомо неправдива інформація: на момент, коли у фільмі затриманий нібито бере участь у організації терактів, він офіційно проходив митний контроль в аеропорту, чому є підтвердження у матеріалах справи. 

Зі слів адвокатів, такі дії НТКУ порушують презумпцію невинності, що й викликало протести в пі­дозрюваних. 

Проте не лише у телебаченні справа. До кінця не з’ясована справа і з фактом раптового затримання цілком несподіваних інтелігентних жителів Дніпропетровська. Адвокати Дмитра Реви вже відправили скаргу до Європейського суду, апелюючи до Конвенції прав людини. 

Підозрювані у терактах звинувачують владу, зокрема у порушенні процедури при затриманні, недотриманні прав на належний перегляд питання про законність утримання під вартою Апеляційним судом. Той ж таки Лев Просвірін звернувся із заявою про те, що слідчі нібито фальсифікували докази проти нього.

Зазначимо, що ще під час затримання у дніпропетровців виникли сумніви, щодо правильності встановлення злочинців. Дивним видавалися як поспішні дії силовиків, так і безапеляційність, з якою підозрюваних було названо терористами.  

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
12.3950 / 4.08MB / SQL:{query_count}