Новий склад парламенту запрацює за два місяці

Через мажоритарну складову змінять регламент Верховної Ради України

Через мажоритарну складову змінять регламент Верховної Ради України

Ще не відомо, хто отримає мандат нардепа, проте вже знаємо, коли новообраний парламент уперше збереться на засідання. “Верховна Рада нового скликання має розпочати свою роботу не пізніше 15 грудня, однак 15-те – субота, тож почнемо 17-го”, – сказав Володимир Макеєнко,  голова регламентного комітету ВРУ, повідомляє УНІАН.

Для підготовки першої сесії Верховної Ради нового скликання буде створено робочу групу, до якої ввійдуть як представники політичних партій, що пройшли до ВР, так і представники мажоритарних округів.

Її склад визначатимуть за квотним принципом:  один депутат із кожних восьми, обраних за партійними списками, і один депутат-мажоритарник від кожної області. 

Серед основних завдань цієї робочої групи буде обрання тимчасової президії Верховної Ради у складі п’яти осіб, а також лічильної комісії. (Тимчасова президія працюватиме до обрання нового керівництва ВР.) При цьому термінів обрання нового керівництва парламенту немає. “Терміну немає – все залежатиме від того, як домовиться Верхов­на Рада”, – пояснив Макеєнко.

Окрім цього, він розповів, що у зв’язку зі зміною виборчої системи до регламенту Верховної Ради України будуть внесені зміни, які забезпечуватимуть права мажоритарників. У проекті змін передбачений статус “незалежний депутат”. А от мінімальна кількість парламентських фракцій і груп – 14 осіб.

Нагадаємо, що за списками на виборах-2012 балотується 21 політсила (після зняття партії “Собор”), а в мажоритарних округах після зняття низки кандидатів станом на 16 жовтня залишилось 2760 кандидатів (1571 – представники 87 партій і 1189 – самовисуванці). 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.0498 / 4.07MB / SQL:{query_count}