Вищі тарифи вигідніші?

Підвищення тарифів на газ може вивільнити до трьох мільярдів гривень у короткій перспективі.

Підвищення тарифів на газ може вивільнити до трьох мільярдів гривень у короткій перспективі.

Ці гроші можна дати малозабезпеченим сім’ям. Про це йдеться у звіті Міжнародного валютного фонду “Газова цінова політика України. Наслідки підвищення тарифів”, опублікованому на початку тижня.
За розрахунками МВФ, підвищення тарифів на газ і тепло для населення на 20% дозволить скоротити необґрунтоване субсидування багатих домогосподарств і звільнити майже 0,2% ВВП країни (2,6 – 3 млрд грн), які можна спрямувати на адресну допомогу бідним верствам населення. 
“Розрахунки показують, що підвищення тарифів на 20% не дуже вплине на добробут багатих. Разом із тим чіткий графік підвищення тарифів у середньостроковій перспективі стане стимулом для підвищення енергоефективності”, — йдеться у звіті фонду.
У МФВ також зазначають, що нині існує незаконна практика використання у промислових цілях більш дешевого газу для населення. Поступове підвищення тарифів, як очікують у фонді, перешкоджатиме таким зловживанням і підвищить енергоефективність промисловості.
До речі, як заявив у інтерв’ю “Дзеркалу тижня” міністр фінансів Юрій Колобов, уряд розраховує домогтися від МВФ можливості розтягнути процес підвищення тарифів до п’яти років. Тобто підвищувати тарифи тоді, коли споживання газу населенням буде повністю покриватися власним видобутком.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
8.0451 / 4.07MB / SQL:{query_count}