Без надії на житло

Трохи більше половини українців мають власне житло.

Трохи більше половини українців мають власне житло.

При цьому більш ніж третина мешкають у квартирах із недостатньою площею. Про це під час круглого столу повідомив експерт Національного інституту стратегічних досліджень Олег Більовський, передає радіо “Ера-fm”. “Особливо кричущим є той факт, що майже 5% сімей (а це понад 850 тисяч) живуть у одній кімнаті по троє та більше осіб”, – зазначив він. З його слів, рівень забезпеченості українців окремими кімнатами становить 0,8 кімнати на одну особу. “На квартирному обліку зараз стоїть близько 150 тисяч молодих сімей, а усього їх – 2,5 мільйона. Якщо взяти рівень забезпеченості українських родин житлом узагалі, то статистика свідчить, що 56% сімей живуть у власних помешканнях і не потребують поліпшення житлових умов. Та серед молоді таких лише 33%”, – сказав заступник голови парламентського комітету з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства та регіональної політики Ігор Лисов.
Не додають оптимізму й інші факти. Держава власним коштом будує менш ніж один відсоток житла. “Вона майже усунулася від його будівництва. В 2011 році за рахунок коштів з державного бюджету було зведено всього лиш 72 тисячі квадратних метрів житла, що становить 0,8%. І така тенденція – менш ніж один відсоток – спостерігається досить тривалий час”, – веде далі Більовський.
За підрахунками фахівців Національного інституту стратегічних досліджень, аби мати змогу сплачувати кредит за придбане житло, сім’я повинна заробляти більш як 20 тисяч гривень. Тож не дивно, що в Україні чимало таких родин, що не мають власного помешкання. “Значна кількість українських сімей не мають свого окремого житла. Ця кількість становить  мільйон осіб. З них 100  тисяч живуть у комунальних квартирах, понад 460 тисяч – у гуртожитках і 410 тисяч осіб змушені винаймати помешкання”, – зазначив Більовський, передає УНН.
За даними Державного комітету статистики, на кінець 2011 року на квартирному обліку перебувало понад 824 тисячі сімей і одинаків. За цим показником Львівщина входить до п’ятірки “найбільш нужденних” регіонів. Найдовша квартирна черга у Києві (113 тисяч осіб), Донецькій області (77 тисяч), Дніпропетровській (46,9 тисячі), Криму (46,2 тисячі) і на Львівщині (46 тисяч).
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.9888 / 4.08MB / SQL:{query_count}