Українці четверті серед охочих легалізуватися

Багато наших земляків у Італії через економічну кризу не змогли скористатися законом про легалізацію 

Багато наших земляків у Італії через економічну кризу не змогли скористатися законом про легалізацію 

На легалізацію в Італії у рамках закону, що передбачав амністію для нелегальних працівників, подали заявки 13 148 українців. Про це, посилаючись на дані міністерства внутрішніх справ Італії, повідомив голова Християнського товариства українців у Італії Олесь Городецький, інформує УНІАН.

 З його слів, у рамках дії цього закону було подано 134 576 заявок. Українці стали четвертою етнічною групою серед усіх іноземців Італії, які подали заявки на легалізацію, після громадян Бангладеш, Марокко та Індії.

“Відносно невелика кількість запитів як у цілому, так і від українців зокрема, зумовлена суворістю вимог цього закону. Адже кожен роботодавець мав сплатити 1000 євро та соціальні внески за період нелегального працевлаштування. Робітник, своєю чергою, повинен був документально підтвердити своє перебування в Італії станом на 31 грудня 2011 року”, – зазначив Олесь Городецький.

“Далася взнаки й економічна криза, яка призвела до підвищення рівня безробіття серед іммігрантів. Таким чином, багато наших земляків не змогли легалізуватися”, – додав він.

Закон про легалізацію іноземних громадян діяв упродовж місяця – з 15 вересня по 15 жовтня цього року. При цьому на термін його дії був оголошений мораторій на депортацію нелегальних іноземців.

Віднині правоохоронці відновлюють контроль із застосуванням суворих санкцій як для робітників, так і для роботодавців, що не скористалися цим законом.

Крім того, Олесь Городецький наголосив, що міністр внутрішніх справ Італії Анна-Марія Канчельєрі пояснила відносно невелику кількість заявок на легалізацію тим, що “феномен нелегального працевлаштування насправді не є таким поширеним, як вважалося раніше”. При цьому вона заперечила можливість продовження дії закону чи пом’якшення його умов. 


коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
8.9147 / 4.08MB / SQL:{query_count}