Хто повідомить – відповідальності не нестиме

Антимонопольний комітет має право штрафувати учасників картелю

Антимонопольний комітет має право штрафувати учасників картелю

Підприємця, який першим повідомить Антимонопольний комітет про антиконкурентну змову кількох учасників ринку і надасть усі необхідні документи, звільнять від відповідальності, однак в Україні таких “сміливців” одиниці. Про це повідомив заві­дувач юридичного сектору Львівського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету Сергій Оленюк.

З його слів, якщо АМКУ виявить антиконкурентні узгоджені дії, на учасників картелю накладуть штраф до 10% доходу з реалізації продукції. Однак якщо один із учасників змови “здасть” колег, штрафні санкції йому не загрожують. 

“Приміром, у Японії кількість суб’єктів господарювання, які звернулися до конкурентного органу щодо одержання звільнення від відповідальності, постійно збільшується: з 85-ти у 2008 – 2009 роках до 143-х у 2011 році. Програма звільнення від відповідальності за участь у картелях законодавчо закріплена і в Російській Федерації. Зокрема в 2010-му до ФАС Росії надійшло 19 заяв, а в 2011-му – 20”, – розповів юрист.

Натомість в Україні таких випадків майже не буває, попри те що кількість змов, викритих за 8 місяців цього року, дорівнює кількості за весь 2011 рік.

“Протягом 2011 року Антимонопольний комітет України припинив 346 антиконкурентних узгоджених дій, тоді як упродовж січня – серпня цього року таких порушень зафіксували вже 340”, – наголосив Сергій Оленюк.

Аби мати “імунітет”, каже він, недостатньо просто повідомити про змову – АМКУ ставить кілька вимог: зокрема той, хто прийшов “покаятись”, повинен повідомити про склад учасників змови і надати вичерпну інформацію про її характер. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
7.2859 / 4.07MB / SQL:{query_count}